| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Włochy zaostrzają przepisy dotyczące raportowania o zagranicznych dochodach

Włochy zaostrzają przepisy dotyczące raportowania o zagranicznych dochodach

Na początku 2010 roku Włochy zaostrzyły przepisy dotyczące podatników, których osiągają dochody za granicą. Zmieniły m.in. zasady sprawozdawczości, które dotyczą zgłaszania dochodów i transakcji dokonywanych poza terytorium kraju.

Zgodnie z obowiązującymi do tej pory przepisami, rezydenci podatkowi we Włoszech zobowiązani byli do ujawniania w zeznaniach podatkowych osiągnięcia dochodu za granicą, niezależnie od tego czy z faktem tym związane było powstanie obowiązku podatkowego w tym kraju. Obowiązek ten dotyczył transferów, których wartość przekraczała w ciągu roku 10 000 EUR.

Według zasad wprowadzonych na początku 2010 roku, osoby, które mają status rezydenta podatkowego we Włoszech, zobowiązane zostały do ujawnienia i raportowania o każdym przypadku transferu środków za granicą niezależnie od wartości transferowanych aktywów. Władze włoskie zapowiedziały również częstsze kontrole, które będą miały na celu zweryfikowanie wywiązywania się podatników z nowego obowiązku.

Jednocześnie rząd Włoch podjął decyzję o rozpoczęciu kolejnej „amnestii podatkowej” dotyczącej właśnie obowiązku sprawozdawczego w odniesieniu do transferu środków za granicą. Osoby, które do tej pory nie wywiązywały się z tego obowiązku, będą mogły dobrowolnie uzupełnić informację do 30.04.2010 roku.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Tax Care
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Paszkowski

Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK