| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wnioski o dotacje na e-biznes tylko przez internet

Wnioski o dotacje na e-biznes tylko przez internet

Przedsiębiorcy ubiegający się o dofinansowanie e-usług ze środków unijnych od nowego naboru będą składać wnioski tyko przez internet.

Z uwagi na zalecenia unijne od nowego naboru wniosków o dotacje na  e-usługi w ramach programu Innowacyjna Gospodarka na ten rok zmieniają się kryteria i procedura ich składania. Składanie wniosków będzie odbywać się tylko przez internet. Dzięki temu przedsiębiorcy nie będą musieli dostarczać dokumentów osobiście i oczekiwać w kolejkach.


O tym czy projekt zostanie zakwalifikowany zadecyduje jego jakość, innowacyjność i efektywność ekonomiczna. Wpływu na przyznanie dofinansowania nie będzie miała natomiast data złożenia wniosku.


Nowe kryteria oceny merytorycznej umożliwią stworzenie jednoznacznego rankingu najlepszych projektów. W ramach środków dostępnych na dany konkurs dotacje otrzymają najwyżej ocenione wnioski. Nie będzie możliwości zajęcia pozycji ex aequo.


Ministerstwo Rozwoju Regionalnego we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji zwiększyło w ubiegłym tygodniu o 100 mln zł pierwotną kwotę dotacji (tj. 135 mln zł) na konkurs ogłoszony w październiku 2009 roku. Przedsiębiorcy mogli więc w sumie uzyskać 235 mln zł dofinansowania.


Ponieważ zainteresowanie przedsiębiorców dofinansowaniem stale rośnie, nie ma możliwości dalszego zwiększenia kwoty dotacji w ramach naboru z października 2009 roku. Muszą bowiem zostać zagwarantowane środki na kolejne konkursy. Program powinien być zrealizowany do 2013 r.

oprac. Alicja Fal

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

ChinskiRaport.pl

Serwis umożliwiający weryfikację chińskich firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK