| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Problem z FEP rozwiążesz wysyłając maila do ZUS

Problem z FEP rozwiążesz wysyłając maila do ZUS

Pracodawcy opłacający składki na Fundusz Emerytur Pomostowych mogą kierować do ZUS drogą mailową wszelkie zapytania z zakresu ustawy o emeryturach pomostowych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił dla pracodawców opłacających składki na Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP) i osób zainteresowanych problematyką emerytur pomostowych specjalną skrzynkę mailową. Na adres fep@zus.pl można kierować pytania z zakresu ustawy o emeryturach pomostowych, a w szczególności o obowiązkowych składkach na Fundusz Emerytur Pomostowych.


Obowiązująca od stycznia tego roku ustawa o emeryturach pomostowych rodzi szereg wątpliwości wśród przedsiębiorców zobowiązanych do opłacania składek na FEP. Dlatego ZUS postanowił pomóc swoim klientom w rozwiązywaniu tych problemów. Pracodawcy wysyłając mailem pytanie uzyskają w poczcie zwrotnej wyjaśnienie swoich wątpliwości przez specjalistę z ZUS.


Należy zaznaczyć, że ZUS planuje wkrótce uruchomienie, w miejsce skrzynki e-mail, nowej usługi elektronicznej w ramach internetowego serwisu obsługi klientów e-Inspektorat. Pozwoli ona zainteresowanym na zadanie pytania, śledzenie stanu załatwienia sprawy oraz uzyskanie odpowiedzi.


Zakład podkreśla jednocześnie, że zgodnie z unormowaniami ustawy o emeryturach pomostowych, podmiotem uprawnionym do kwalifikowania danego rodzaju pracy, jako pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze jest pracodawca (płatnik składek), u którego praca ta jest wykonywana. W związku z tym odpowiedzi dotyczące kwalifikowania prac w szczególnych warunkach i o szczególnym charakterze nie mogą być udzielane przez ZUS.

oprac. Alicja Fal

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Ręczkowska

Specjalista w zakresie księgowości, kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »