| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Komisja Europejska zażądała od Belgii zmiany przepisów podatkowych

Komisja Europejska zażądała od Belgii zmiany przepisów podatkowych

Komisja Europejska zwróciła się w marcu 2010 roku do władz belgijskich z żądaniem zmiany przepisów dotyczących przedstawicieli podatkowych i opodatkowania oszczędności emerytalnych. Komisja uznała, że przepisy te mają charakter dyskryminujący.

Obowiązujące w Belgii przepisy podatkowe przewidują obowiązek wyznaczenia w tym kraju reprezentanta podatkowego przez zagraniczne podmioty świadczące usługi związane z systemami pożyczek papierów wartościowych. Komisja Europejska uznała, że przepisy te ograniczają swobodę świadczenia usług przez podmioty z innych państw członkowskich. Komisja uznała, że w przypadku podmiotów z innych państw członkowskich, belgijskie władze podatkowe mogą zwrócić się o informacje bezpośrednio podobnie jak w przypadku podmiotów krajowych. W związku z powyższym wyznaczanie przedstawiciela podatkowego nie jest istotne dla zapewnienia prawidłowego przepływu informacji pomiędzy zagranicznym podmiotem a belgijskimi władzami podatkowymi.

Komisja Europejska zażądała również zmiany przepisów dotyczących zwolnienia z opodatkowania dochodów przeznaczonych przez podatnika na fundusz emerytalny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, znajduje ono zastosowanie wyłącznie w przypadku gdy wpłacany jest do krajowego funduszu emerytalnego. Komisja uznała, że postanowienia te stanowią naruszenie swobody przepływu kapitału.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

reklama

Autor:

Źródło:

Tax Care
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Hipoteczny Familia S.A.

Fundusz Hipoteczny Familia S.A. działa w Polsce od lipca 2010 roku. Oferuje usługę odwróconej hipoteki w formie renty dożywotniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »