| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Parlament Europejski nadal popiera wprowadzenie specjalnego podatku bankowego

Parlament Europejski nadal popiera wprowadzenie specjalnego podatku bankowego

W marcu 2010 roku Parlament Europejski podjął uchwałę popierającą dalsze prace nad podatkiem od transakcji bankowych. Parlament oczekuje od Komisji Europejskiej przedstawienia raportu dotyczącego korzyści i zagrożeń wynikających z wprowadzenia takiego podatku w Unii Europejskiej.

Wprowadzenie podatku od transakcji bankowych jest postulatem, który realizowany miał być przy poparciu państw i organizacji wchodzących w skład G-20. Ze względu na wpływ na konkurencyjność w sektorze bankowym, wprowadzenie tego podatku zawsze rozważane było jako rozwiązanie, które powinno być stosowane na skalę międzynarodową. Wpływy osiągnięte z tego podatku miały z jednej strony zapewnić częściowy zwrot pomocy jakiej udzieliły rządy sektorowi finansowemu podczas kryzysu, z drugiej stanowić źródło funduszy, które przeznaczone mają być na wspieranie krajów rozwijających się.

Parlament Europejski podjął decyzję o poparciu dalszego prowadzenia prac na tą propozycję i przygotowania raportu dotyczące korzyści i zagrożeń wynikających  z wprowadzenia podatku od transakcji bankowych w Unii Europejskiej.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Tax Care
Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK