| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Hiszpania rozszerza katalog podpisanych umów podatkowych

Hiszpania rozszerza katalog podpisanych umów podatkowych

Rząd hiszpański podjął intensywne działania zmierzające do rozszerzenia katalogu umów podatkowych, których stroną jest Hiszpania. Władze tego kraju prowadzą również renegocjacje obowiązujących umów podatkowych.

Hiszpania jest obecnie stroną 75 umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Rząd prowadzi intensywne działania zmierzające do rozszerzenia tego katalogu. Ich efektem jest rozpoczęcie negocjacji lub procedury ratyfikacyjnej trzynastu nowych umów z następującymi państwami: Albanią, Armenią, Bośnią, Kostaryką, Kazachstanem, Gruzją, Kuwejtem, Namibią, Nigerią, Peru, Senegalem, Syrią i Urugwajem.

Rząd Hiszpanii prowadzi negocjacje w sprawie umów podatkowych z niektórymi jurysdykcjami, które znajdują się na hiszpańskiej liście tzw. rajów podatkowych. Ich efektem jest podpisanie w 2009 roku umów podatkowych z Jamajką oraz Trynidadem i Tobago. Jurysdykcje te zostaną wkrótce wykreślone z czarnej listy. Hiszpania podpisała również protokół do umowy podatkowej z Luksemburgiem, co pozwoli na usunięcie z czarnej listy niektórych typów spółek luksemburskich.

Władze hiszpańskie chcą również rozszerzyć katalog umów o wymianie informacji podatkowej. Umowy tego typu podpisane z Arubą i Holenderskimi Antylami weszły już w życie. Umowa o wymianie informacji podatkowej z Andorą zacznie obowiązywać wkrótce. Wszystkie te jurysdykcje kwalifikowane są przez Hiszpanię jako raje podatkowe. Podpisanie z nimi umów o wymianie informacji podatkowej spowoduje ich wykreślenie z czarnej listy.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Gekko Taxens

Jesteśmy zespołem konsultantów biznesowych, czołowych ekspertów w swoich dziedzinach. Specjalizujemy się w kompleksowym doradztwie podatkowym, prawnym oraz consultingu operacyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK