| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowy system identyfikacji rezydencji podatkowej zagranicznych pożyczkodawców

Nowy system identyfikacji rezydencji podatkowej zagranicznych pożyczkodawców

W kwietniu 2010 roku brytyjskie władze podatkowe przedstawiły projekt nowego systemu identyfikacji rezydencji podatkowej zagranicznych pożyczkodawców. W ten sposób łatwiej będzie zagranicznym rezydentom korzystać z udogodnień przewidzianych w umowach podatkowych.

Zgodnie z propozycjami brytyjskich władz podatkowych zagraniczni pożyczkobiorcy - osoby prawne będą mogły rejestrować się i otrzymać numer tzw. paszportu, który będzie potwierdzać jego status podatkowy i umożliwi korzystanie z udogodnień podatkowych przewidzianych w odpowiedniej umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania. Procedura rejestracji ma trwać 30 dni.

Obecnie status podatkowy pożyczkobiorcy potwierdzany jest w Wielkiej Brytanii przez certyfikat rezydencji podatkowej wydawany przez władze podatkowe kraju rezydencji. Często certyfikat ten wydawany jest już po wypłacie odsetek z tytułu udzielonej pożyczki, co wiąże się z potrąceniem od odsetek wyższego podatku źródłowego.

Według brytyjskich władz, nowe zasady mają ułatwić korzystanie z udogodnień wynikających z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Zegarek

Ekspert ds. ochrony danych osobowych. Współwłaściciel Kancelarii Lex Artist. Odpowiada za zarządzanie całością przedsiębiorstwa oraz przeprowadzanie audytów i wspieranie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji u Klientów Kluczowych. Swoimi wieloletnimi doświadczeniami i wiedzą praktyczną z przyjemnością dzieli się z uczestnikami licznych konferencji, szkoleń i kursów oraz czytelnikami publikacji i artykułów na blog-daneosobowe.pl.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK