| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wydatkowanie środków z ZFRON musi być celowe i oszczędne

Wydatkowanie środków z ZFRON musi być celowe i oszczędne

Warunkiem wykorzystania zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych jest dokonywanie wydatków z tego funduszu w sposób celowy i oszczędny.

Od 5 maja 2010 r. obowiązują przepisy rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 30 marca 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (Dz.U. Nr 64, poz. 398).

Rozporządzenie wprowadza nowe kryterium wykorzystywania środków z zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON), zgodnie z którym warunkiem wykorzystania funduszu rehabilitacji jest dokonywanie wydatków z tego funduszu w sposób celowy i oszczędny, z uwzględnieniem optymalnego doboru metod i środków realizacji w stosunku do zakładanych efektów.

Warunek celowego i oszczędnego dokonywania wydatków z ZFRON dotyczy wszystkich wydatków dokonywanych z funduszu niezależnie od: daty wpływu wydatkowanych środków na ZFRON, publicznego charakteru tych środków, puli ZFRON z której poniesiono wydatek, czy zakwalifikowania wydatku do pomocy publicznej lub pozapomocowego wsparcia.

Rozporządzenie wprowadza również zmiany dotyczące projektów szkoleniowych. Szkolenia finansowane z ZFRON, przeznaczone na podnoszenie kwalifikacji zawodowych osób niepełnospranych, nie mogą być łączone w jednym projekcie szkoleniowym ze szkoleniami lub kursami, rozwijających pozazawodowe zainteresowania osób niepełnosprawnych, których finansowanie stanowi pozapomocowe wsparcie.

Adam Kuchta

www.ksiegowosc.infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brzezińska Narolski Adwokaci sp.p

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK