| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Szkolenia pracowników na nowych zasadach

Szkolenia pracowników na nowych zasadach

Od 16 lipca 2010 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych pracowników. Likwidacja podziału na szkolenia ze skierowaniem lub bez skierowania pracodawcy, inne niż dotychczas zasady udzielania urlopów szkoleniowych - to tylko niektóre ze zmian.

Nowe zasady szkolenia pracowników wprowadza ustawa z 20 maja 2010 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. Nr 105, poz. 655).

Nowelizacja Kodeksu pracy dotycząca szkoleń nie dzieli pracowników - jak poprzednie regulacje - na edukujących się ze skierowaniem zakładu i bez tego skierowania. Zmianie ulegnie też długość urlopów szkoleniowych i ich przeznaczenie.

 

Chcesz poznać skutki nowych regulacji? Już dziś zapisz się na warsztaty "Wysyłanie pracowników na szkolenia na nowych zasadach". Więcej informacji>>>

 

Nowe regulacje wejdą wżycie 16 lipca 2010 r. Do tego dnia należy stosować rozporządzenie z 12 października 1993 r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych (Dz.U. Nr 103, poz. 472 ze zm.).

W ten sposób rozstrzygnięty został problem - jakie przepisy odnośnie szkoleń pracowników stosować w okresie od 11 kwietnia 2010 r. (data uchylenia dotychczasowych przepisów szkoleniowych) do dnia wejścia w życie nowelizacji Kodeksu pracy wprowadzającej nowe regulacje.

 

 Renata Majewska

 

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK