| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > 78 "skarbówek" przyjaznych przedsiębiorcy

78 "skarbówek" przyjaznych przedsiębiorcy

78 urzędów skarbowych z całego kraju zostało wyróżnionych w VIII edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy. Dyplomy wręczono laureatom w siedzibie Business Centre Club (BCC).

Najwięcej placówek, bo aż 18 wyróżniono w województwie mazowieckim. Na kolejnych miejscach znalazły się województwa: kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie (po 6 urzędów skarbowych), a dalej dolnośląskie, lubelskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie i wielkopolskie (po 4 placówki).

"Przyjazny urząd skarbowy to taki, który wskazuje na przyjazną współpracę z przedsiębiorcą. Chodzi m.in. o to, czy informacje dostarczane przedsiębiorcom są aktualne i na czas, czy przedsiębiorcy przyjmowani są życzliwie, czy świadczona jest im pomoc, jeśli np. jakaś deklaracja nie jest wypełniona właściwie" - powiedział prezes BCC Marek Goliszewski.

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, jak również tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą relacji opartych na życzliwości i profesjonalizmie. Podobnie jak w latach ubiegłych, placówki oceniane były na podstawie sumy punktów przyznanych przez przedsiębiorców w ankiecie konkursowej. Ocenie podlegała jakość obsługi podatnika, łatwość komunikacji oraz kompetencje pracowników.

Konkurs organizowany jest przez BCC, przy współudziale Ministerstwa Finansów. W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 16 tys. ankiet. Wyróżnionym placówkom przez rok przysługuje prawo używania tytułu - do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

mgr inż. Adam Górski

Ekspert ds. Elektroenergetyki oraz Systemów i sieci komputerowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK