| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wielka Brytania wprowadza nowe ulgi podatkowe

Wielka Brytania wprowadza nowe ulgi podatkowe

Nowe ulgi podatkowe w zakresie składek na ubezpieczenie społeczne, przyznane nowo utworzonym przedsiębiorstwom w tzw. budżecie awaryjnym Zjednoczonego Królestwa, zostały przychylnie przyjęte przez organizacje brytyjskich przedsiębiorców, ale istnieją obawy co do sprawiedliwości nowego systemu, zwłaszcza odnośnie co do już istniejących przedsiębiorstw znajdujących się w pobliżu granic.

Istnieją także obawy, że możliwości skorzystania z ulg podatkowych w zakresie składek na ubezpieczenie społeczne nie będą mieć przedsiębiorstwa nowo utworzone w Londynie, a także w południowo-wschodniej i wschodniej Anglii, a przedsiębiorstwa zlokalizowane w regionach, w których nie ma możliwości skorzystania z ulg będą zmieniać miejsce położenia siedziby w celu skorzystania z nowych ulg.

Federacja Małych Przedsiębiorców z aprobatą przyjęła propozycje zwolnienia z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne przez nowo powstałe przedsiębiorstwa, ale jednocześnie podkreśliła, że systemem tym powinny zostać objęte również już istniejące przedsiębiorstwa na terenie całego Zjednoczonego Królestwa.

Na skutek wprowadzenia ulg przedsiębiorstwa utworzone w pewnych regionach Zjednoczonego Królestwa będą zwolnione w ciągu pierwszego roku z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne pierwszych 10 pracowników zatrudnionych w pierwszym roku działalności przedsiębiorstwa. Według szacunków brytyjskich organów podatkowych z nowych ulg może skorzystać do 400 000 przedsiębiorstw.

Joanna Sidor

prawnik

www.taxnews.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Renata Świgońska

Prawnik, Tłumacz Przysięgły J. Angielskiego i J. Niemieckiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK