| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > 8 tys. za wpis na listę firm uprawnionych do doradztwa podatkowego

8 tys. za wpis na listę firm uprawnionych do doradztwa podatkowego

Krajowa Rada Doradców Podatkowych ustaliła wysokość opłaty za wpis na listę osób prawnych uprawnionych do wykonywania doradztwa podatkowego.

Dnia 7 września 2010 r. Krajowa Rada Doradców Podatkowych podjęła uchwałę w sprawie określenia wysokości opłaty za dokonanie wpisu do rejestru osób prawnych uprawnionych do wykonywania doradztwa podatkowego. Opłata za wpis wynosi teraz 8 tys. zł.

Zgodnie z przewidzianą procedurą, kwotę należną za dokonanie wpisu należy uiścić w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji o wpisie do rejestru osób prawnych uprawnionych do wykonywania doradztwa podatkowego.

Także od 7 września 2010 r., w związku z nowelizacją ustawy o doradztwie podatkowym (Dz. U. Nr 122, poz. 826), Krajowa Rada Doradców Podatkowych przejęła szereg kompetencji, które dotychczas przysługiwały ministrowi finansów. Powyższe kompetencje to m.in. prowadzenie rejestru osób prawnych uprawnionych do wykonywania doradztwa podatkowego, dokonywanie wpisów oraz skreśleń z rejestrów. Zmiany spowodowały, że dochody z tytułu wpisów na listę osób prawnych uprawnionych do wykonywania doradztwa podatkowego będą trafiały teraz do kasy samorządu doradców podatkowych, a nie jak dotychczas do ministra finansów.

Adam Kuchta

www.ksiegowosc.infor.pl

Podstawa prawna:

- Uchwała nr 267/2010 Krajowej Rady Doradców Podatkowych z dnia 7 września 2010 r. w sprawie określenia wysokości i terminu uiszczenia opłaty za wpis do rejestru osób prawnych uprawnionych do wykonywania doradztwa podatkowego.  Uchwałę podjęto na podstawie znowelizowanego art. 19 ust. 2 ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (Dz. U. z 2008 r. Nr 73, poz. 443, z późn. zm.).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Kafliński

Radca prawny. Ekspert w zakresie prawa kapitałowego, funduszy inwestycyjnych oraz prawa korporacyjnego i cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »