| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Niemcy sprzeciwiają się planom wprowadzenia podatku unijnego

Niemcy sprzeciwiają się planom wprowadzenia podatku unijnego

Niemiecki rząd stanowczo odrzucił plany wprowadzenia podatku unijnego, przedstawione przez Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barosso. Niemiecki rząd równie kategorycznie odrzucił pomysł finansowania projektów w zakresie infrastruktury poprzez emisję euro obligacji.

Barosso ponownie przedstawił plany wprowadzenia tzw. podatku unijnego i euro obligacji w czasie przemówienia w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Barosso opowiada się za wprowadzeniem systemu, w którym w przyszłości Unia Europejska będzie finansowana głównie z dochodów pochodzących z własnych źródeł, zamiast opierania się na środkach transferowanych z budżetów państw członkowskich, jak jest obecnie.

W czasie ostatniego spotkania parlamentarzystów Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej w Berlinie, Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała, że jej rząd nie zamierza popierać planów wprowadzenia nowego podatku unijnego. Merkel podkreśliła również potrzebę ustalenia jasnych granic co do mechanizmów ochronnych obejmujących inne kraje unijne w czasie kryzysu finansowego, podkreślając, że słabsze kraje powinny odbudowywać swoją pozycję niezależnie.

Również przewodnicząca liberalnej partii FDP, Birgit Homburger, podkreśliła, że Unia Europejska nie potrzebuje większej ilości środków finansowych, natomiast należy w bardziej efektywny sposób wykorzystywać już dostępne środki.

Joanna Sidor

prawnik

www.taxnews.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Ślawski

Country Manager VMware w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK