| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Niemcy i Szwajcaria coraz bliżej zakończenia sporu podatkowego

Niemcy i Szwajcaria coraz bliżej zakończenia sporu podatkowego

Niemcy i Szwajcaria są coraz bliżej rozwiązania sporu podatkowego związanego z opodatkowaniem nieujawnionych środków niemieckich obywateli przechowywanych na kontach bankowych w szwajcarskich bankach. Do końca października ma zostać zawarte ostateczne porozumienie w sprawie niemiecko-szwajcarskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Według rzecznika niemieckiego Ministra Finansów, do końca października zostanie podpisany protokół nowelizujący istniejącą niemiecko-szwajcarską umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Prowadzone od marca 2010 r. negocjacje dotyczące protokołu mają na celu zapewnienie trwałego rozwiązania problemu związanego z majątkiem niemieckich obywateli ukrywanych na szwajcarskich kontach.

W czasie wrześniowej konferencji gospodarczej w Bazylei, niemiecki Minister Finansów Wolfgang Schauble wyjaśnił, że umowa będzie obejmować postanowienia dotyczące procedury pomocy administracyjnej.

Obecnie prowadzone są negocjacje w sprawie propozycji włączenia do umowy 35 % podatku u źródła, który zostanie nałożony na środki przechowywane na kontach w szwajcarskich bankach. Dochody z podatku mają wpływać bezpośrednio do władz niemieckich, jednak zostanie utrzymana pełna anonimowość posiadacza konta bankowego.

Joanna Sidor

prawnik

www.taxnews.pl

reklama

Źródło:

Tax Care

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

GP People sp. z o.o. sp.K.

Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »