| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Węgry wprowadzą nowe podatki

Węgry wprowadzą nowe podatki

Węgierski Premier Viktor Orban ogłosił plany wprowadzenia nowych podatków o nadzwyczajnym charakterze na krajowych operatorów telekomunikacyjnych oraz sieci handlowe, w celu utrzymania deficytu publicznego w granicach określonych przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Oprócz proponowanego podatku od banków, który ma przynieść dodatkowe dochody w wysokości 200 mld HUF, obecnie węgierski rząd planuje objęcie 8 % „kryzysowym podatkiem”, nakładanym na określone spółki energetyczne, również operatorów telekomunikacyjnych i sieci handlowych. Według Orbana, podatek ten będzie obowiązywał do 2012 r., i dochody uzyskiwane z tego podatku wyniosą rocznie odpowiednio 61 mld HUF od operatorów telekomunikacyjnych, 30 mld HUF od sieci handlowych i 70 mld HUF od firm energetycznych.

Komentując najnowsze plany rządowe, Premier podkreślił potrzebę stworzenia nowego planu działania, który umożliwi wzrost produkcji i zatrudnienia. Premier podkreślił również potrzebę zasadniczej reformy struktury gospodarczej łącznie z systemem podatkowym, jak również utrzymania publicznego deficytu na poziomie 3,8 % PKB w tym roku i zredukowania deficytu budżetowego poniżej 3 % PKB w 2011 r. Zmniejszenie przez węgierski rząd deficytu budżetowego jest jednym z warunków umowy pożyczki udzielonej przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Joanna Sidor

prawnik

www.taxnews.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Filipczak-Zawadzka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK