| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Po PKO dalsze oferty

Po PKO dalsze oferty

Oprócz możliwości kupna akcji PKO BP, na drobnych inwestorów czekają kolejne atrakcyjne oferty. Skarb Państwa zapowiada w najbliższych miesiącach sprzedaż przez giełdę nowych firm. Ci, którzy nie zapiszą się na akcje PKO BP, będą więc mieli w czym wybierać.


Resort skarbu chce w najbliższym czasie złożyć do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd prospekty Ciechu, Zelmera, Zakładów Chemicznych Police, Zakładów Azotowych w Tarnowie oraz Polmosu Białystok. 


Najwcześniej, bo już za kilka dni, w sprzedaży znajdą się akcje prywatyzowanych Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, które na giełdę trafią prawdopodobnie jeszcze na początku listopada. Podobnie jak i w przypadku PKO BP, resort przewidział preferencje dla drobnych inwestorów. Według analityków, akcje spółki są warte od około 10,5 zł do niecałych 13 zł. Na przykład walory PKO BP zostały wycenione przez rynkowych ekspertów – w zależności od przyjętej metody – od 16 zł do 22 zł.


Zapisy w ofercie publicznej na akcje WSiP w transzy inwestorów insytucjonalnych będą przyjmowane od 21 do 22 października. Z kolei dla inwestorów indywidualnych przewidziano dwa terminy: 18-20 oraz 21-22 października. Składający zlecenia w pierwszym terminie otrzymają upust przy zakupie papierów w wysokości od 2 do 6 proc. ceny.


Z kolei na wiosnę 2005 r. odbędzie się prawdopodobnie debiut LOT-u.


Z informacji resortu skarbu wynika, że jedyną spółką z sektora elektroenergetycznego gotową do wejścia na giełdę jest dystrybutor energii ENEA, którego debiut planowany jest na drugi kwartał 2005 roku.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

UNIT4 POLSKA sp. z o.o.

ekspert z zakresu HRM

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK