| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zasady odliczania kosztów zakupu kasy fiskalnej - nowe rozporządzenie MF

Zasady odliczania kosztów zakupu kasy fiskalnej - nowe rozporządzenie MF

W 2011 r. zasady odliczeń kwot wydatkowanych na zakup kas fiskalnych będą takie same jak w roku bieżącym – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez resort finansów.

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie odliczenia i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących. Nowe rozporządzenie zastąpi obecnie obowiązujące i wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2011 r.

W projekcie rozporządzenia utrzymano dotychczasowe zasady odliczeń kwot wydatkowanych z tytułu nabycia kas.

Utrzymano również regulację, co do wymogów związanych z dokumentowaniem uprawnień do dokonania odliczeń oraz rozkład kwoty odliczenia w okresie rozliczeniowym, uzależniony od wybranego przez podatnika rodzaju rozliczenia (miesięczne lub kwartalne).

Zachowano także warunki związane z dokonaniem odliczenia oraz wymogi, których nieprzestrzeganie skutkuje koniecznością dokonania zwrotu odliczonych lub wypłaconych kwot części wydatków poniesionych na ich zakup.

W projekcie utrzymano dotychczasowe regulacje w zakresie odliczania i zwrotu kwot wydatkowanych za zakup kas rejestrujących przez podatników świadczących usługi przewozu osób taksówkami.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Kopijer

Absolwent studiów MBA (Thames Valley University, London). Posiada amerykańskie certyfikaty Modelu ROI™, J.J.Phillips, ROI Institute oraz metodologii Human Performance Improvement, ASTD. Certyfikowany Coach LMI™. Ponad 20-letnie doświadczenia menedżerskie i biznesowe zdobywał, jako Prezes 2C Dom Brokerski Rynku Szkoleń, Prezes American Society for Training and Development na Polskę, Wiceprezes polskiego oddziału International Institute of Coaching, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, Project Manager Misji Studyjnych w renomowanych przedsiębiorstwach w Anglii, Francji Niemczech, Holandii i Belgii, organizowanych przez Ministerstwo Przemysłu, Handlu i Finansów oraz udziałowiec i menedżer różnych firm szkoleniowych i doradczych. Doświadczenie w HR zdobywał, jako specjalista ds. szkoleń w centralnym zarządzie Poczty Polskiej oraz HR Manager w KOMA S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK