| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Opodatkowana będzie tylko marża

Opodatkowana będzie tylko marża

Senacka Komisja Spraw Unii Europejskiej przyjęła stanowisko rządu w sprawie zmiany przepisów VI dyrektywy UE, dotyczących specjalnych procedur dla biur podróży oraz rozporządzenia, którego nowelizacja byłaby konieczna po nowelizacji dyrektywy.

Celem zmian jest rozszerzenie stosowania specjalnej procedury (opodatkowania tylko marży biur podróży) i objęcie nią sprzedaży pakietów podróżnych dla wszystkich klientów – zarówno indywidualnych, przedsiębiorstw, jak i innych biur podróży.

Zmiany mają też wyeliminować przypadki naruszania zasad konkurencji przez biura, które mają swoje siedziby poza UE, ale świadczą swoje usługi na terenie Wspólnoty. W takiej sytuacji usługa opodatkowana będzie w miejscu siedziby lub zamieszkania klienta biura. Ma to też zapobiec unikaniu opodatkowania w UE przez biura podróży ustanawiające swoje filie poza Wspólnotą.

W dyrektywie pozostanie reguła, że miejscem opodatkowania biur podróży pozostanie państwo UE, na którego terenie firma ma siedzibę.

Zdaniem rządu, który opowiada się za nowelizacją dyrektywy, zmiany będą korzystne dla przedsiębiorstw sektora turystycznego, ale spowodują konieczność nowelizacji ustawy o VAT.

Marcin Musiał


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK