| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Dodatek dla pracowników wykonujących kontrole

Dodatek dla pracowników wykonujących kontrole

Od 27 stycznia 2011 r. obowiązuje rozporządzenie w sprawie dodatku kontrolerskiego dla pracowników podległych ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych.

Dodatek kontrolerski do wynagrodzenia przysługuje pracownikom podległym ministrowi finansów, wykonującym:

- kontrolę podatkową,

- kontrolę prawidłowości wykonywania zadań należących do zakresu działania dyrektorów izb skarbowych i naczelników urzędów skarbowych oraz kontrolę urzędów obsługujących te organy,

- kontrolę przestrzegania zasad etyki zawodowej, bezstronności i obiektywizmu działania pracowników zatrudnionych w izbach skarbowych i urzędach skarbowych.

Uprawnieni do dodatku są nie tylko pracownicy do których stałych obowiązków należy wykonywanie działań kontrolnych ale także ci, którzy na polecenie naczelnika urzędu skarbowego w danym miesiącu wykonują:

- kontrole podatkowe,

- czynności przygotowawcze do kontroli,

- prace związane z dokumentacją pokontrolną,

w wymiarze minimum 25 proc. czasu pracy.

Dodatek otrzymać może także kierownik komórki wykonującej kontrole, jeśli w danym kwartale poświęci co najmniej 20 proc. swego czasu pracy, na czynności związane z kontrolą - sprecyzowane w rozporządzeniu.

Stawka dodatku może być przyznawana w wysokości określanej procentowo od zasadniczego miesięcznego wynagrodzenia danego pracownika. Może to być np. 10, 15, 35 lub nawet 50% tego wynagrodzenia.

Dodatek wypłaca się w miesiącu następnym po miesiącu przedstawienia przez pracownika miesięcznej ewidencji czasu pracy - z tym że rozliczenie czasu pracy i wypłata dodatku za grudzień albo za IV kwartał są dokonywane do końca grudnia.

Rozporządzenie Ministra Finansów z 23 grudnia 2010 r. w sprawie dodatku kontrolerskiego dla pracowników podległych ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych (Dz.U. z 2011 r. Nr 9, poz. 42)

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK