| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Dodatek dla pracowników wykonujących kontrole

Dodatek dla pracowników wykonujących kontrole

Od 27 stycznia 2011 r. obowiązuje rozporządzenie w sprawie dodatku kontrolerskiego dla pracowników podległych ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych.

Dodatek kontrolerski do wynagrodzenia przysługuje pracownikom podległym ministrowi finansów, wykonującym:

- kontrolę podatkową,

- kontrolę prawidłowości wykonywania zadań należących do zakresu działania dyrektorów izb skarbowych i naczelników urzędów skarbowych oraz kontrolę urzędów obsługujących te organy,

- kontrolę przestrzegania zasad etyki zawodowej, bezstronności i obiektywizmu działania pracowników zatrudnionych w izbach skarbowych i urzędach skarbowych.

Uprawnieni do dodatku są nie tylko pracownicy do których stałych obowiązków należy wykonywanie działań kontrolnych ale także ci, którzy na polecenie naczelnika urzędu skarbowego w danym miesiącu wykonują:

- kontrole podatkowe,

- czynności przygotowawcze do kontroli,

- prace związane z dokumentacją pokontrolną,

w wymiarze minimum 25 proc. czasu pracy.

Dodatek otrzymać może także kierownik komórki wykonującej kontrole, jeśli w danym kwartale poświęci co najmniej 20 proc. swego czasu pracy, na czynności związane z kontrolą - sprecyzowane w rozporządzeniu.

Stawka dodatku może być przyznawana w wysokości określanej procentowo od zasadniczego miesięcznego wynagrodzenia danego pracownika. Może to być np. 10, 15, 35 lub nawet 50% tego wynagrodzenia.

Dodatek wypłaca się w miesiącu następnym po miesiącu przedstawienia przez pracownika miesięcznej ewidencji czasu pracy - z tym że rozliczenie czasu pracy i wypłata dodatku za grudzień albo za IV kwartał są dokonywane do końca grudnia.

Rozporządzenie Ministra Finansów z 23 grudnia 2010 r. w sprawie dodatku kontrolerskiego dla pracowników podległych ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych (Dz.U. z 2011 r. Nr 9, poz. 42)

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »