| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Izba Skarbowa w Łodzi wyda interpretacje

Izba Skarbowa w Łodzi wyda interpretacje

Od 1 kwietnia 2011 r. Izba Skarbowa w Łodzi będzie upoważniona do wydawania indywidualnych interpretacji podatkowych.

Obecnie wydawaniem interpretacji podatkowych w imieniu ministra właściwego do spraw finansów publicznych zajmują się cztery izby skarbowe: w Bydgoszczy, Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Od 1 kwietnia 2011 r. dołączy do nich piąta - izba skarbowa w Łodzi.

Taką zmianę wprowadza rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 1 marca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. nr 58, poz. 298).

Izba Skarbowa w Łodzi będzie zajmować się wydawaniem interpretacji indywidualnych dla podatników, których miejsce zamieszkania lub siedziba znajduje się w województwie: lubelskim, łódzkim, opolskim lub świętokrzyskim.

W związku z powyższym dokonano również zmian w zakresie terytorialnego zasięgu działania izb skarbowych w Katowicach, Poznaniu i Warszawie. I tak:

- Izba Skarbowa w Katowicach będzie właściwa do wydania interpretacji w województwie: małopolskim, podkarpackim lub śląskim;

- Izba Skarbowa w Poznaniu będzie właściwa do wydania interpretacji w województwie: dolnośląskim, lubuskim lub wielkopolskim;

- Izba Skarbowa w Warszawie będzie właściwa do wydania interpretacji w województwie mazowieckim.

Także od 1 kwietnia 2011 r., z uwagi na zmiany zawarte w rozporządzeniu, obowiązywał będzie nowy wzór wniosku o wydanie interpretacji podatkowej ORD-IN oraz załącznika ORD-IN/A. Zmiany określa rozporządzenie z dnia 1 marca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz sposobu uiszczenia opłaty od wniosku (Dz.U. nr 58, poz. 299).

Adam Kuchta

www.ksiegowosc.infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Danuta Trochim

Księgowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK