| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Program "MALUCH" - wnioski o dofinansowanie na budowę żłobka do 20 kwietnia

Program "MALUCH" - wnioski o dofinansowanie na budowę żłobka do 20 kwietnia

Tylko do 20 kwietnia gminy mogą aplikować o środki na realizację programu „MALUCH”. Gmina może otrzymać do 315 tys. zł na budowę żłobka i do 48 tys. zł na jego wyposażenie.

Od 4 kwietnia 2011 r. żłobki mogą być prowadzone na zasadach działalności gospodarczej - wynika z ustawy z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2011 r. Nr 45, poz. 235).

Obecnie chcąc otworzyć żłobek wystarczy założyć firmę, zapewnić lokal i postarać się o wpis do rejestru prowadzonego przez burmistrza. Ustawa, obok żłobków, ustanowiła też nowe formy opieki nad dziećmi do lat 3: kluby dziecięce, opiekunów dziennych oraz umożliwiła objęcie ubezpieczeniem emerytalnym nianie.

Specjalnie dla gmin zakładających nowe żłobki Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało program „MALUCH”, z którego samorządy mogą otrzymać dofinansowanie na budowę żłobka w wysokości do 315 tys. zł, a na jego wyposażenie do 48 tys. zł. Gminy chcące uczestniczyć w programie mogą składać wnioski o dofinansowanie do wojewodów. Pozostało niewiele czasu, gdyż wnioski można składać tylko do 20 kwietnia 2011 r.

 

Uwaga!

Do 20 kwietnia gminy mogą składać wnioski o ponad 300 tys. zł dofinansowania!


Zamów e-booka i już dziś dowiedz się jak skutecznie ubiegać się o dofinansowanie!

lub

INFORmator prawno-podatkowy z dodatkiem "Ustawa żłobkowa - instrukcja dla gmin i osób zakładających działalność"

 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Goska

Radca prawny, prawnik zarządzający Kancelarii Radców Prawnych Goska&Gortat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »