| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > MF apeluje o ostrożność przy wypełnianiu elektronicznych PIT-ów

MF apeluje o ostrożność przy wypełnianiu elektronicznych PIT-ów

Ministerstwo Finansów apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy używaniu programów firm zewnętrznych do wypełniania i przesyłania zeznań podatkowych drogą elektroniczną.

"Stwierdzono przypadki, w których komercyjne oprogramowanie błędnie przekazuje zeznania do systemu testowego Ministerstwa Finansów" - ostrzega resort finansów w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej.

MF wyjaśnia, że w takich przypadkach otrzymane tzw. Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) z systemu testowego nie oznacza przyjęcia zeznania do urzędu i nie jest traktowane przez organy podatkowe jako przyjęcie dokumentu do rozliczenia.

Resort podkreśla, że ministerstwo nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wady, błędy i skutki związane z korzystaniem z oprogramowania firm komercyjnych.

Jednocześnie MF przypomina, że na stronie www.e-deklaracje.mf.gov.pl znajdują się niezbędne informacje oraz oprogramowanie do przesyłania zeznań i deklaracji podatkowych drogą elektroniczną autoryzowane przez resort finansów. Można je pobrać również za pośrednictwem serwisu dotyczącego rozliczeń rocznych www.szybkipit.pl

Zobacz: Jak złożyć deklarację przez Internet?

"W trosce o jakość i bezpieczeństwo danych podatników rekomendujemy wykorzystanie do składania zeznań rocznych bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego wyłącznie oprogramowania udostępnionego na stronie systemu e-Deklaracje" - dodaje ministerstwo.

Ministerstwo poinformowało jednocześnie, że dzisiaj, 7 kwietnia w godzinach od 10-13 eksperci z resortu będą odpowiadać na pytania podatników.

Pod telefonem 22 694 34 34 będzie można uzyskać informacje na temat ulg, rozliczeń małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci. Numer 22 694 33 33 będzie zarezerwowany dla informacji o działalności gospodarczej, najmie, sprzedaży nieruchomości, a 22 694 55 88 dla porad dotyczących opodatkowania dochodów z kapitałów pieniężnych. Osoby, które chcą rozwiać wątpliwości związane z opodatkowaniem dochodów uzyskanych za granicą, powinny wybrać numer 22 694 37 37.

Kolejny, podobny dyżur MF planuje 14 kwietnia.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Jolanta Ptasińska

Doradca podatkowy, prawnik. Prowadzi kancelarię podatkową.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK