| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zwrot podatku VAT na ubrania dziecięce - dwa projekty

Zwrot podatku VAT na ubrania dziecięce - dwa projekty

Sejm, który dzisiaj rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się m.in. przygotowanymi przez kluby PiS i SLD projektami dotyczącymi zwrotu podatku VAT na ubranka dziecięce.

Posłowie zajmą się dwoma projektami ustaw o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z zakupem odzieży dla niemowląt oraz obuwia dziecięcego.

Projekty przygotowane przez opozycję mają związek z czekającą nas podwyżką - od 1 stycznia 2012 r. VAT na ubranka dziecięce wzrośnie z 8 proc. do 23 proc.

PiS proponuje w swoim projekcie, aby zwrot części wydatków przysługiwał osobom fizycznym, które w danym roku rozliczeniowym poniosły wydatki związane z zakupem odzieży i dodatków odzieżowych dla niemowląt oraz obuwia dziecięcego - o ile wyniosą one ponad 200 zł. Kwota zwrotu miałaby być równa 69,57 proc. kwoty podatku VAT wynikającej z faktur i podlegałaby zaokrągleniu do pełnych złotych. Zwrot wydatków dokonywany byłby na wniosek składany w urzędzie skarbowym.

Podobny projekt złożył klub SLD, który proponuje wprowadzenie możliwości zwrotu VAT dla tych rodziców, którzy kupili ubrania i obuwie dla dzieci do 12. miesiąca życia. W przypadku ubranek w skali roku można byłoby odliczyć sumę nie wyższą niż 540 zł, w przypadku bucików - 150 zł. Aby otrzymać zwrot VAT, osoba uprawniona musiałaby przedstawić imienne faktury zakupu odzieży i obuwia dziecięcego.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Kowalczyk

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK