| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > BCC nagrodził urzędy skarbowe przyjazne przedsiębiorcom

BCC nagrodził urzędy skarbowe przyjazne przedsiębiorcom

61 urzędów skarbowych z całego kraju zostało nagrodzonych przez przedsiębiorców tytułem Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy w tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu, organizowanego przez Business Centre Club przy współudziale Ministerstwa Finansów.

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz budowanie między administracją skarbową a przedsiębiorcami relacji opartych o wzajemną życzliwość i profesjonalizm.

Wyróżnione urzędy skarbowe mogą posługiwać się tytułem "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy - 2011" przez jeden rok, tj. do czasu następnej edycji konkursu.

- To już drugi tytuł dla naszego urzędu i jestem z tego bardzo dumna. To miłe, że przedsiębiorcy doceniają nasz trud - powiedziała naczelniczka Urzędu Skarbowego Kraków-Nowa Huta Barbara Stanuch.

- Urząd skarbowy nie musi być miejscem nieprzyjaznym. Tak naprawdę wszystko zależy od ludzi - powiedziała naczelniczka Urzędu Skarbowego w Trzebnicy Janina Rogala.

Ocenie przedsiębiorców podlegały: jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji oraz kompetencje pracowników. Podobnie jak w latach ubiegłych, urzędy skarbowe oceniane były punktami przyznanymi przez przedsiębiorców w ankiecie konkursowej. Ankiety te były przesyłane do Kanclerzy Lóż Regionalnych BCC, którzy koordynowali konkurs. W tym roku wpłynęło ogółem ponad 15 tysięcy ankiet.

- Naprawdę istnieją urzędy, które potrafią organizować bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców w swojej siedzibie i częstować ich kawą - powiedział wiceprezes zarządu BCC Wiesław Łubiński.

Inicjatywa zorganizowania konkursu narodziła się przed dziewięcioma laty. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 28 lutego 2002 roku pomiędzy Ministerstwem Finansów oraz Business Centre Club.

reklama

Źródło:

PAP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »