| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wzór umowy o staż absolwencki

Wzór umowy o staż absolwencki

Częstym sposobem zatrudnienia przez pracodawców absolwentów podejmujących pierwszą w życiu pracę jest przyjmowanie ich na staż na podstawie skierowania starosty. Staż to nabywanie przez bezrobotnego umiejętności praktycznych do wykonywania pracy przez realizowanie zadań w miejscu pracy bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą.

Stażystą może być osoba bezrobotna, która nie ukończyła 25 lat. Ponadto stażystą może zostać absolwent, który nie ukończył 27 lat, ale tylko w okresie 12 miesięcy od dnia uzyskania dokumentu potwierdzającego ukończenie szkoły wyższej (art. 53 ust. 1 i 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).

 

Pracodawca, chcąc przyjąć do swojej firmy stażystów, musi zwrócić się z wnioskiem do właściwego starosty o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu.

 

Zobacz w Internetowym Serwisie Księgowego wzór umowy w sprawie odbywania stażu przez bezrobotnych>>>>

 

Umowa w sprawie odbywania stażu przez bezrobotnego powinna zawierać m.in. firmę lub imię i nazwisko organizatora, imię i nazwisko osoby upoważnionej do reprezentowania organizatora, siedzibę organizatora, miejsce odbywania stażu, dane bezrobotnego odbywającego staż, imię i nazwisko oraz zajmowane stanowisko opiekuna bezrobotnego odbywającego staż, datę rozpoczęcia i zakończenia stażu, program stażu, zobowiązanie organizatora do zapewnienia należytej realizacji stażu zgodnie z ustalonym programem.

 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Ślawski

Country Manager VMware w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK