| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Skarb Państwa może udzielić wsparcia dla przedsiębiorców

Skarb Państwa może udzielić wsparcia dla przedsiębiorców

Minister Skarbu Państwa może udzielić wsparcia niebędącego pomocą publiczną przedsiębiorcom publicznym i prywatnym działającym na rynku nie mniej niż 3 pełne lata obrotowe, bez względu na ich wielkość (mały, średni lub inny przedsiębiorca).


Wsparcie będzie mógł uzyskać przedsiębiorca działający krócej niż 3 pełne lata obrotowe, gdy będzie to szczególnie uzasadnione wnioskami wynikającymi z biznesplanu i testu prywatnego inwestora lub gdy wsparcie będzie udzielane w celu ochrony podstawowych interesów bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej.

Wsparcie nie może być udzielone m.in. przedsiębiorcy, który: ubiega się o udzielenie lub korzysta z pomocy na ratowanie lub restrukturyzację, prowadzi działalność gospodarczą na rynku, na którym występuje strukturalna nadwyżka zdolności produkcyjnych, znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej, z powodu niewystarczającego poziomu przepływów pieniężnych nie uzyskałby na rynku środków finansowych niezbędnych do realizacji inwestycji, zamierza utworzyć nowy podmiot, który przejmie lub będzie kontynuował nierentowną działalność przedsiębiorcy znajdującego się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Minister skarbu może udzielić wsparcia mimo występowania ww. okoliczności, jeśli przedsiębiorca ubiega się o nie w celu ochrony podstawowych interesów bezpieczeństwa RP.

Wsparcie będzie udzielane w formie pożyczki lub objęcia przez ministra skarbu akcji lub udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym albo udziału w podwyższeniu kapitału zakładowego przez podwyższenie wartości nominalnej dotychczasowych udziałów lub akcji. Powyższe możliwości wsparcia zostały wprowadzone rozporządzeniem Ministra Skarbu Państwa z 11 sierpnia 2011 r. w sprawie wsparcia niebędącego pomocą publiczną (Dz.U. Nr 174, poz. 1040).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK