| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zwrot VAT w budownictwie. Od 1 września 2011 roku nowe wzory druków

Zwrot VAT w budownictwie. Od 1 września 2011 roku nowe wzory druków

Ministerstwo Finansów opracowało nowe wzory druków VZM-1. Nowe formularze VZM-1 należy stosować od 1 września 2011 r. Internetowy Serwis Księgowego udostępnia aktywne wersje nowych druków VZM-1.

Osoby fizyczne, które po dniu 30 kwietnia 2004 r. poniosły wydatki na zakup materiałów budowlanych związanych z inwestycją mieszkaniową, na które od 1 maja 2004 r. wzrosła stawka podatku VAT z 7% na 22% lub wyższą (23%, 24%, 25%), mogą odzyskać część wydatków poniesionych na ten cel.

Warunki niezbędne do odzyskania częsci wydatków na zakup materiałów budowalnych szczegółowo określa ustawa z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.

Broszura informacyjna MF>>>

Zwrot VAT z tytuły wydatków mieszkaniowych dokonywany jest na wniosek osoby fizycznej. Wniosek ten należy złożyć do urzędu skarbowego. Nie ma urzędowego wzoru formularza. Jednak organy podatkowe opracowały specjalny wzór wniosku o zwrot części wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (VZM-1 wraz z załącznikami).

Aktywne wzory formularzy VZM-1 wraz z załącznikami obowiązujące od 1 września>>>

Zwrot dokonywany jest w terminie 4 miesięcy od dnia złożenia wniosku. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dokonanie zwrotu poprzedza wydanie decyzji określającej wysokość kwoty zwrotu. Decyzję tę naczelnik urzędu skarbowego wydajew terminie 4 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Wóczas zwrot części wydatków następuje w terminie 25 dni od dnia doręczenia decyzji.

 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Duże Odszkodowania

Kancelaria odszkodowawcza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK