| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zwrot VAT w budownictwie. Od 1 września 2011 roku nowe wzory druków

Zwrot VAT w budownictwie. Od 1 września 2011 roku nowe wzory druków

Ministerstwo Finansów opracowało nowe wzory druków VZM-1. Nowe formularze VZM-1 należy stosować od 1 września 2011 r. Internetowy Serwis Księgowego udostępnia aktywne wersje nowych druków VZM-1.

Osoby fizyczne, które po dniu 30 kwietnia 2004 r. poniosły wydatki na zakup materiałów budowlanych związanych z inwestycją mieszkaniową, na które od 1 maja 2004 r. wzrosła stawka podatku VAT z 7% na 22% lub wyższą (23%, 24%, 25%), mogą odzyskać część wydatków poniesionych na ten cel.

Warunki niezbędne do odzyskania częsci wydatków na zakup materiałów budowalnych szczegółowo określa ustawa z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.

Broszura informacyjna MF>>>

Zwrot VAT z tytuły wydatków mieszkaniowych dokonywany jest na wniosek osoby fizycznej. Wniosek ten należy złożyć do urzędu skarbowego. Nie ma urzędowego wzoru formularza. Jednak organy podatkowe opracowały specjalny wzór wniosku o zwrot części wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (VZM-1 wraz z załącznikami).

Aktywne wzory formularzy VZM-1 wraz z załącznikami obowiązujące od 1 września>>>

Zwrot dokonywany jest w terminie 4 miesięcy od dnia złożenia wniosku. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dokonanie zwrotu poprzedza wydanie decyzji określającej wysokość kwoty zwrotu. Decyzję tę naczelnik urzędu skarbowego wydajew terminie 4 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Wóczas zwrot części wydatków następuje w terminie 25 dni od dnia doręczenia decyzji.

 

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Sofath

Prekursor i lider na europejskim rynku pomp ciepła.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK