| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > MF: eksperci pomogą przez telefon rozliczyć podatek

MF: eksperci pomogą przez telefon rozliczyć podatek

W czwartek eksperci z Ministerstwa Finansów będą telefonicznie odpowiadać na pytania podatników dotyczące rozliczenia podatku za 2011 r. - poinformował we wtorek w komunikacie resort finansów.


MF podało, że w czwartek o godz. 10-13 odbędą się dyżury telefoniczne, podczas których pracownicy ministerstwa mają odpowiadać na pytania podatników: pod numerem 22 694 33 33 będzie można uzyskać informacje związane z rozliczeniem podatkowym dochodów z działalności gospodarczej, najmu, sprzedaży nieruchomości, natomiast pod numerem tel. 22 694 34 34 będzie można dowiedzieć się o ulgach, rozliczeniu małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci.

Podatnicy, którzy mają wątpliwości związane z opodatkowaniem dochodów z kapitałów pieniężnych powinni dzwonić pod numer tel. 22 694 55 88, a osoby zainteresowane podatkiem od dochodów uzyskiwanych zagranicą - pod numer na tel. 22 694 37 37.

MF poinformowało, że kolejne dyżury telefoniczne w Ministerstwie Finansów odbędą się 19 i 26 kwietnia.

Na złożenie deklaracji podatkowej i rozliczenia podatku podatnicy mają czas do 30 kwietnia br. Deklaracje kieruje się do urzędu skarbowego - właściwego według miejsca zamieszkania.

Ministerstwo Finansów zapowiada, że urzędy skarbowe będą czynne 28 kwietnia br. w godz. 9-13. Natomiast 27 kwietnia i 30 kwietnia urzędy skarbowe mają pracować dłużej niż zwykle.

MF zachęca do rozliczania się przez internet. Można to zrobić korzystając z darmowego programu przygotowanego przez MF. Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl oraz www.szybkipit.pl. Dowodem złożenia zeznania w tej formie jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które zawiera m.in. datę przyjęcia zeznania przez system e-Deklaracje.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »