| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nagrodzono 59 Urzędów Skarbowych Przyjaznych Przedsiębiorcy

Nagrodzono 59 Urzędów Skarbowych Przyjaznych Przedsiębiorcy

59 urzędów skarbowych zostało w poniedziałek laureatami konkursu na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy - 2012, zorganizowanego przez Business Centre Club i Ministerstwo Finansów. Cztery urzędy zostały wyróżnione tym tytułem już po raz dziesiąty.


Koordynator Konkursu Krzysztof Ostrowski z BCC poinformował podczas poniedziałkowej uroczystości, że celem konkursu jest m.in. tworzenie atmosfery życzliwości i profesjonalizmu w kontaktach urzędników z przedsiębiorcami i promocja wysokich standardów obsługi klientów w urzędach skarbowych.

Zaznaczył, że porozumienie między BCC i MF w sprawie organizacji konkursu podpisano 10 lat temu. W tegorocznym konkursie dyplom otrzymało 59 urzędów.

"Od początku konkursu na 400 urzędów skarbowych w Polsce przynajmniej raz otrzymało ten dyplom aż 230 urzędów. Czyli ponad 57 proc. wszystkich urzędów w Polsce - można powiedzieć - jest przyjaznych przedsiębiorcom" - powiedział Ostrowski.

"W tym roku mamy dziewięć nowych urzędów, które po raz pierwszy dostały to wyróżnienie, ale są też cztery urzędy, które dostały wyróżnienie po raz dziesiąty" - poinformował. Ostrowski wyjaśnił, że są to: Urząd Skarbowy w Łukowie, Urząd Skarbowy w Ostrołęce, US Warszawa Wola, Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku.

Prezes BCC Marek Goliszewski powiedział, że konkurs świadczy nie tylko o tym, że relacje między urzędami a podatnikami "są ucywilizowane", ale może być dobrym przykładem zarówno dla przedsiębiorców i urzędników skarbowych, którzy jeszcze nie znaleźli się wśród laureatów.

Goliszewski wręczył wiceministrowi finansów, Generalnemu Inspektorowi Kontroli Skarbowej Andrzejowi Parafianowiczowi dyplom, w którym BCC podziękowało za wieloletnią współpracę w budowaniu przyjaznych relacji między urzędnikami skarbowymi, a przedsiębiorcami.

Parafianowicz zwrócił uwagę, że wyróżnienie należy się urzędnikom skarbowym za ich codzienną pracę i zaangażowanie. "Mam nadzieję, że pokażecie, iż można być jednocześnie skutecznym i sprawnie pobierać podatki, a jednocześnie robić to w sposób przyjazny, bez nadmiernego utrudniania pracy naszym drogim podatnikom" - powiedział.

 

Zamów już dziś!

Komplet przepisów z komentarzem - skuteczna pomoc dla kadr i płac >>

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego z Nowego Sącza Beata Orzeł-Ligęza powiedziała, że dla niej wyróżnienie jest szczególnie cenne, bowiem jej urząd został laureatem konkursu po raz pierwszy.

"To wyróżnienie, które daje ogromną satysfakcję i ogromny zaszczyt, ale również wyróżnienie, które mówi o tym, że przedsiębiorcy, którzy codziennie do nas do urzędu przychodzą, odbierają nas w jak najbardziej pozytywny sposób" - powiedziała. Dodała, że wyróżnienie stanowi także zobowiązanie do lepszej i bardziej profesjonalnej pracy. Orzeł-Ligęza podziękowała przedsiębiorcom, że znaleźli czas na wypełnienie ankiet konkursowych.

Urzędy były oceniane na podstawie ankiet wysyłanych przez przedsiębiorców z poszczególnych regionów. W tym roku firmy wysłały prawie 22 tys. ankiet. Najbardziej docenili urzędy skarbowe przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy wysłali ok. 5 tys. ankiet.

Według BCC firmy podkreślały profesjonalizm typowanych urzędów skarbowych oraz życzliwość i pozytywne nastawienie urzędników do podatników. Wśród niedogodności wskazywano natomiast często niemożliwość załatwienia wszystkich spraw przez internet i konieczność osobistego stawiennictwa w urzędzie. Sugerowano też wydłużenie godzin pracy urzędów.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Kozak

Redaktor

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK