| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Pawlak: w expose o VAT, służbie zdrowia i wsparciu dla matek

Pawlak: w expose o VAT, służbie zdrowia i wsparciu dla matek

Możliwości rozliczania VAT metodą kasową, wsparcie dla matek na urlopach wychowawczych i zmiany w ochronie zdrowia - to sprawy, które zdaniem wicepremiera i szefa PSL Waldemara Pawlaka powinny znaleźć się w tzw. drugim expose premiera Donald Tusk

Pawlak pytany o sondaż przeprowadzony dla TVP Info przez TNS Polska, według którego PiS ma 39 proc. poparcia, a PO 33 proc., powiedział: "najważniejsze są głosowania i decyzje wyborców, a nie opinie pracowni". Jego zdaniem w ostatnich kilku miesiącach "część polityków z koalicji odpuściła pole". "Mogliśmy pewne inicjatywy już dawno zrealizować np. sprawę uproszczenia rozliczeń VAT-u można było zrobić jeszcze przed wakacjami. To się mieliło w biurokratycznych maszynach, przez co opozycja z większą swadą i energią zajmowała tą opuszczoną przestrzeń" - uważa wicepremier.

"W obliczu kryzysu potrzeba szerokiej współpracy i debaty, także z udziałem opozycji. Tak jak przy porozumieniu w 2009 r. z pracodawcami i związkami zawodowymi dało to dobry efekt w postaci pakietu antykryzysowego, to dzisiaj też ta rozmowa jest potrzebna, bo rysuje się duże zagrożenie kolejną falą kryzysu" - powiedział Pawlak.

Jak mówił w gospodarce widoczny jest niebezpieczny trend: zatrzymanie konsumpcji krajowej, która nakręca koniunkturę w Polsce. "Wygląda to mniej optymistycznie niż na początku roku. Wydawało się, że mamy dobry impet i że nie będzie takiego wyhamowania. Nikt się chyba nie spodziewał, że ceny ropy utrzymają się na takim wysokim poziomie" - powiedział Pawlak. Dodał, że PKB na koniec roku wyniesie tak jak zaplanowano w budżecie - ok. 2,5 proc.

Szef PSL powiedział dziennikarzom, że rozmawia z liderami ugrupowań parlamentarnych o spotkaniach w przyszłym tygodniu. "Rozmawiałem też z panem Leszkiem Millerem. Wczoraj chyba klub SLD spotkał się z ministrem Rostkowskim. Być może minister zaspokoił ich oczekiwania. Z mojej strony ta oferta wciąż jest aktualna i otwarta" - zapewnił Pawlak.

Nie chciał powiedzieć, z kim już jest umówiony. "Zależy mi na spotkaniach, a nie na rozgłosie" - zaznaczył. "Nie zdziwiłbym się, gdyby było takie podejście, że jak za dużo się opowiada, to po tamtej stronie jest odsunięcie. Jak kiedyś dwa przyjazne ugrupowania spotkały się w świetle kamer, było to bodaj siedem lat temu, to jak się w tamtym czasie pokłócili, do dzisiaj nie mogą się pozbierać i nie rozmawiają nawet jak ludzie"- przypomniał Pawlak.

W najbliższych dniach Waldemar Pawlak ma się spotkać z Januszem Palikotem, Jarosławem Kaczyńskim i politykami Solidarnej Polski. Termin rozmowy z SLD nie jest ustalony.

 

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

TomTom

Założona w 1991 firma TomTom (AEX:TOM2) jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych ukierunkowanym na dostarczenie wszystkim kierowcom najlepszych na świecie rozwiązań nawigacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK