| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Jaką metodą określić podatek śmieciowy? Niektórzy już wiedzą

Jaką metodą określić podatek śmieciowy? Niektórzy już wiedzą

Opłata za wywóz odpadów zależna od liczby osób zamieszkujących nieruchomość, to najlepsza metoda wyliczania tzw. podatku śmieciowego - wynika z ankiet wypełnionych podczas konsultacji społecznych w Koszalinie (Zachodniopomorskie).


Ratusz opublikował wyniki ankiet dotyczących sposobu płatności w nowym systemie gospodarki odpadami komunalnymi, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2013 r.

Ankiety wypełniło łącznie 3 tys. 517 mieszkańców Koszalina. 1 tys. 712 z nich (48,68 proc.) opowiedziało się za naliczaniem opłat w zależności od liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość.

W 1 tys. 43 ankietach (29,66 proc.) za najlepszą metodę uznano opłatę od gospodarstwa domowego. 564 ankietowanych (16,04 proc.) opowiedziało się za metodą opartą na zużyciu wody w danej nieruchomości. 176 mieszkańców (5 proc.) wybrało sposób zależny od powierzchni mieszkania. 22 ankiety (0,63 proc.) uznano za nieważne.

"Wyniki konsultacji będą jednym z najważniejszych wyznaczników decyzji w sprawie wyboru najkorzystniejszej dla mieszkańców metody obliczania opłat" - zapowiedział we wtorek prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Projekt uchwały dotyczącej sposobu i stawek tzw. Podatku śmieciowego - jak poinformował rzecznik ratusza Robert Grabowski - ma być wniesiony na grudniową sesję Rady Miejskiej.

W nowym systemie gospodarki odpadami ich właścicielem stanie się samorząd. Mieszkańcy nie będą już podpisywać indywidualnych umów z firmami na wywóz śmieci, tylko wnosić opłatę do gminy. Metody naliczania tej opłaty zostały zapisane w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pfeifer - Chomiczewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK