| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > TOP 10 zmian w prawie w 2012 roku - cz. III

TOP 10 zmian w prawie w 2012 roku - cz. III

Poniżej przedstawiamy trzecią i zarazem ostatnią część publikacji, w której zamieściliśmy akty prawne, zajmujące końcowe miejsca w naszym rankingu.

X miejsce w naszym rankingu zajmuje nowelizacja ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz. U. z 2012 r., poz. 1136), która weszła w życie 2 listopada 2012 r. Nowelizacja przewiduje pozostawienie sprostowania, jako formy reakcji na nieścisłą lub nieprawdziwą wiadomość zawartą w materiale prasowym. Zgodnie ze zmianami ww. ustawy, sprostowanie powinno zostać nadane przez zainteresowaną osobę w placówce pocztowej lub złożone w siedzibie odpowiedniej redakcji na piśmie, maksymalnie w ciągu 21 dni od dnia opublikowania materiału prasowego. Ponadto, w nowelizacji określono, że tekst sprostowania nie powinien przekraczać dwukrotnej objętości fragmentu publikacji, której dotyczy ani może zajmować więcej niż dwukrotność czasu antenowego, jaki zajmował fragment przekazu medialnego. Zgodnie z nowelizacją, tekstu sprostowania nie można komentować w tym samym numerze pisma, ani tego samego dnia w przekazie elektronicznym. Dodatkowo, jeżeli redaktor naczelny pisma odmówi opublikowania sprostowania albo nie ukaże się ono w odpowiednim terminie, zainteresowana osoba będzie mogła w ciągu roku od dnia publikacji wytoczyć powództwo o sprostowanie.

Mijający rok był niezwykle bogaty w nowelizacje i nowe akty prawne. W rankingu TOP 10 kancelarii zostały sklasyfikowane zmiany, które naszym zdaniem zasługują na największą uwagę spośród wszystkich zmian w polskim porządku prawnym, jakie miały miejsce w 2012 roku. Jednak, efekty wprowadzenia nowych przepisów lub zmiany dotychczas obowiązujących przepisów będzie można ocenić dopiero, w przypadku ich zastosowania w praktyce.

Maciej Szulikowski

radca prawny i partner zarządzający

M. Szulikowski i Partnerzy Kancelaria Prawna

reklama

Ekspert:

Maciej Szulikowski

Radca Prawny

Źródło:

M. Szulikowski i Partnerzy Kancelaria Prawna
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Marta Kosińska

ekspert rynku nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »