| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Urzędy skarbowe w ocenie podatników

Urzędy skarbowe w ocenie podatników

W badaniu przeprowadzonym przez CBOS Polacy dokonali oceny urzędów skarbowych oraz rocznych deklaracji PIT.

35 procent Polaków źle ocenia pracę urzędów skarbowych. Takie są wyniki sondażu, przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej. 41 procent ankietowanych ocenia urzędy skarbowe pozytywnie, a 24 procent nie ma wyrobionego zdania.

Spośród uczestników sondażu samodzielnie rozliczających się z fiskusem, 55 procent skorzystało z jakiejś ulgi lub odliczenia. 52 procent rozliczyło się wspólnie z małżonkiem, 45 procent indywidualnie, a 3 procent rozliczyło się wspólnie z dzieckiem. 62 procent podatników samo zaniosło PIT do urzędu skarbowego, 13 procent wysłało go pocztą, a 5 procent dostarczyło w inny sposób, głównie za pośrednictwem osób trzecich. 20 procent respondentów rozliczyło się przez Internet. To o 8 punktów procentowych więcej, niż w zeszłym roku.

Kiedy urząd skarbowy może zakwestionować wartość transakcji

Na pytanie, czy łatwo jest wypełnić PIT, 19 procent ankietowanych odpowiedziało, że bardzo łatwo, 35 procent - stosunkowo łatwo, 24 procent - raczej trudno, a 7 procent - że bardzo trudno. 15 procent uczestników sondażu nie miało wyrobionego zdania. 49 procent ankietowanych korzystało przy wypełnianiu deklaracji podatkowej z pomocy rodziny lub znajomych, 38 procent użyło specjalistycznego programu komputerowego, a 26 procent zwróciło się do doradcy podatkowego.

Jakie ulgi w PIT może rozliczyć przedsiębiorca

Sondaż przeprowadzono w dniach 9-15 maja na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski, liczącej 1101 osób.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK