REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe studia podatkowe pod patronatem KRDP

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Pod patronatem Krajowej Rady Doradców Podatkowych (KRDP) otwarty został nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Gdańskim - Podatki i Doradztwo podatkowe.

Prawo czy finanse? Od przyszłego roku akademickiego 2013/14 studenci Uniwersytetu Gdańskiego nie muszą wybierać. Powstaje nowy, międzywydziałowy kierunek studiów - Podatki i Doradztwo podatkowe, który pozwala zgłębiać wiedzę z obu dziedzin, przygotowując do pracy w zawodzie doradcy podatkowego i w administracji skarbowej, a także w przedsiębiorstwach i firmach konsultingowych. Patronat nad studiami objęła Krajowa Rada Doradców Podatkowych.

Autopromocja

Podatki i Doradztwo Podatkowe to nowy kierunek studiów II stopnia uruchamiany dzięki współpracy dwóch wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego: Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Zarządzania. Adresowany jest do tych absolwentów studiów licencjackich lub jednolitych magisterskich, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z doradztwem biznesowo-podatkowym.

„Naszym celem jest jak najlepsze dostosowanie oferty edukacyjnej Uniwersytetu Gdańskiego do rynku pracy, dlatego dostrzegając wysokie zapotrzebowanie na osoby posiadające kwalifikacje w zakresie prawa podatkowego i rachunkowości, zdecydowaliśmy się otworzyć kierunek, który łączy obie dziedziny” - powiedział dr Łukasz Karczyński z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. „Przeprowadziliśmy konsultacje ze studentami kierunków częściowo powiązanych tematycznie z nowymi studiami, a także z przedstawicielami m.in. kancelarii prawnych, doradztwa podatkowego, biegłych rewidentów, sądów czy organów podatkowych, aby jak najlepiej dostosować program studiów do wymagań stawianych kandydatom do tych zawodów”.

W czasie dwuletniego kształcenia studenci będą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu prawa podatkowego, cywilnego i handlowego, jak również z rachunkowości i zarządzania przedsiębiorstwem. Dzięki temu w przyszłości będą mogli pracować w różnych profesjach, wymagających zarówno wiedzy prawniczej, jak i ekonomicznej. Wśród nich jest zawód doradcy podatkowego, dlatego Krajowa Rada Doradców Podatkowych (KRDP) objęła patronatem nowy kierunek studiów. W Radzie kierunku zasiądzie Przewodniczący KRDP.

Które wydatki na edukację można zaliczyć do kosztów

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Opłaty za studia przedsiębiorcy jako koszt

Zapraszamy na forum o podatkach

 

„Zawód doradcy podatkowego łączy w sobie elementy profesji prawnika i doradcy finansowego. Dlatego kierunki, na których można zdobyć interdyscyplinarną wiedzę niezbędną do jego wykonywania, są potrzebne” - powiedział Tomasz Miłek, Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych, dodając: „Doradca podatkowy to młody zawód, którego samorząd zawodowy istnieje w Polsce od 16 lat. Coraz więcej młodych ludzi chce wykonywać ten odpowiedzialny i dający wiele satysfakcji zawód zaufania publicznego. Włączenie do oferty dydaktycznej Uniwersytetu Gdańskiego kierunku Podatki i Doradztwo podatkowe pozwoli przygotować wysokiej klasy specjalistów i przyszłych członków samorządu doradców podatkowych”.

Podatki i Doradztwo podatkowe to już drugi kierunek objęty patronatem KRDP, na którym kształcą się przyszli specjaliści od podatków. W ubiegłym roku Uniwersytet Łódzki uruchomił studia - Prawo podatkowe i rachunkowość, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Szczegóły na temat rekrutacji na Podatki i Doradztwo podatkowe dostępne są na stronie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Informacje pod linkiem: www.prawo.ug.edu.pl

Informacje o kierunku Prawo podatkowe i rachunkowość dostępne są na stronie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Proszę kliknąć tutaj: zarzadzanie.uni.lodz.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Podatek PIT - część 2
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
    30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
    2 maja 2023 r. (wtorek)
    4 maja 2023 r. (czwartek)
    29 kwietnia 2023 r. (sobota)
    Następne
    Księgowość
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Będzie nowelizacja Ordynacji podatkowej. Ministerstwo pracuje nad projektem. Podatnicy zyskają.

    Oprocentowanie nadpłaty, powstałej w wyniku orzeczenia TSUE będzie przysługiwać za cały okres, aż do jej zwrotu. Podobnie będzie z nadpłatami powstałymi wskutek wyroków TK.

    Stawki VAT 2024 - zmiany w stawkach obniżonych od 1 kwietnia

    Stawki VAT od 1 kwietnia 2024 roku ulegną zmianie. Pojawi się nowa lista towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku do wysokości 8 proc. Stawka obniżona obejmie m.in. usługi kosmetyczne, manicure i pedicure.

    Fundacja rodzinna - podatkowe konsekwencje zbycia udziałów

    Otaczające nas środowisko prawno-ekonomiczne dynamiczne oddziałuje na wszystkich, dlatego wśród pojawiających się pytań coraz częstszymi są te odnoszące się do fundacji rodzinnej, która zapewnia kuszące preferencje podatkowe.

    Składka zdrowotna 2024. Min. Leszczyna: będą zmiany ale powrót do zasad sprzed Polskiego Ładu zbyt kosztowny

    Jeszcze w bieżącym tygodniu minister zdrowia razem z ministrem finansów przedstawią premierowi Tuskowi propozycje zmian w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców. Taką informację przekazała 18 marca 2024 r. minister zdrowia Izabela Leszczyna.

    Zmiany w akcyzie od 2025 roku - opodatkowanie saszetek nikotynowych

    Ministerstwo Finansów chce zmienić od 2025 roku przepisy ustawy o podatku akcyzowym w zakresie saszetek nikotynowych. W komunikacie z 18 marca 2024 r. MF przedstawiło propozycje zmian. Resort zaprasza zainteresowanych tymi zmianami na spotkanie w celu uzgodnienia treści tej nowelizacji.

    "Nie stać nas na cztery dni pracy". Jednak skrócenie czasu pracy może ograniczyć zwolnienia

    "Skrócenie czasu pracy, np. do czterech dni w tygodniu nie zostanie zrównoważone przez wzrost zatrudnienia. Produkcja krajowa zmniejszy się, a wraz z nią zmniejszą się dochody ludności" – mówi Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

    Wymiana walut w firmie. Jak to robić z korzyścią dla biznesu?

    Wymiana walut? Pierwsze skojarzenia to zagraniczne wakacje czy kredyt we frankach. Patrząc jednak na oficjalne statystyki wymiany handlowej to firmy operują dziś w wielu walutach. Tym bardziej, że coraz więcej firm prowadzi ekspansję zagraniczną, wychodząc na nowe rynki.

    Zmiany w rachunkowości od 2025 roku. Oprócz JPK KR (księgi rachunkowe) będzie JPK ST (środki trwałe)

    Od 1 stycznia 2025 roku podatnicy objęci podatkiem CIT (osoby prawne) będą mieli obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych w formie elektronicznej i wysyłania ich w tej formie do urzędu skarbowego (tzw. JPK CIT). Aktualnie Ministerstwo Finansów konsultuje struktury logiczne pliku JPK_KR_PD oraz pliku  JPK_ST, a także przygotowuje zmianę projektu rozporządzenia wykonawczego w sprawie dodatkowych danych dołączanych do przekazywanych ksiąg.

    Inflacja 2024. Skokowy wzrost w kwietniu poza górną granicę celu inflacyjnego. Prognoza eksperta

    W marcu 2024 r. inflacja będzie najniższa w całym roku. A już w kwietniu nastąpi skokowy wzrost inflacji, która znajdzie się poza górną granicą celu. Taką prognozę przedstawił ekspert Konfederacji Lewiatan, Mariusz Zielonka. 

    Obligacje skarbowe 2024. Drastyczna obniżka oprocentowania od marca i kwietnia

    Inflacja w Polsce obniża się tak szybko, że jeszcze rok temu wydawało się to niemal nieprawdopodobne. Większość osób to cieszy, ale nie wszystkich. Hamująca inflacja to informacja, która może rozsierdzić osoby posiadające w portfelu detaliczne obligacje skarbowe. W skrajnym przypadku kwietniowa aktualizacja oprocentowania może doprowadzić do spadku stawki z prawie 20% do niewiele ponad 4%. 

    REKLAMA