| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Podatki w 2014 r. nie wzrosną - zapewnia Rostowski

Podatki w 2014 r. nie wzrosną - zapewnia Rostowski

Minister finansów Jacek Rostowski, przy okazji prac nad nowelizacją budżetu, zapewnia, że nie będzie podwyżek podatków w 2014 roku.

Minister finansów przekonuje, że nowelizacja budżetu, "to żadna katastrofa", a rząd nie przewiduje w przyszłym roku podwyżek podatków. Rząd zapowiedział, że chce zwiększyć deficyt do 51 mld przy dochodach bliskich 300 mld złotych.

Podwójne opodatkowanie w spółkach komandytowych w 2014 r.

Jacek Rostowski mówił, że w wielu krajach nowelizacje budżetu są dokonywane kilkukrotnie w roku, a w innych deficyt jest płynny. Według Rostowskiego, Polska ma znacznie bardziej rygorystyczny system. Minister zapewnia, że ostateczny wynik tegorocznego budżetu będzie lepszy niż zakładane 51 mld niedoboru, a szybka reakcja rządu na problemy z dochodami jest sensowna.

Minister finansów przekonuje, że zawieszenie ograniczeń ustawowych wobec podwyższania deficytu, jest potrzebne w trudnych czasach. Według Rostowskiego, czasem do oszczędzania jest moment, gdy w gospodarce dobrze się dzieje, a dziś cięcia wydatków przez państwo i podwyżki podatków w obronie niższego deficytu źle wpłynęłyby na gospodarkę.

Minister Rostowski "nie przewiduje" podnoszenia podatków w 2014 roku, choć zastrzega że "odpowiedzialny polityk musi zawsze myśleć o średnio i długoterminowym interesie swojego państwa, swojego narodu i gospodarki". Szef resortu finansów przyznaje, że przyszły rok również będzie trudny, finanse publiczne będą konsolidowane, ale jedyne podwyżki danin publicznych będą dotyczyły tylko tych, regulowanych wymogami Unii Europejskiej.

Stawki VAT w 2014 r.

Zapraszamy na forum o podatkach

Działy specjalne produkcji rolnej w 2014 r.

Przedwczoraj rząd poinformował o planach nowelizacji budżetu. Premier chce zwiększyć deficyt o około 16 miliardów złotych, a dodatkowe 8,5 miliarda zaoszczędzić poprzez cięcia w wydatkach.

Na potrzeby tegorocznej nowelizacji i przyszłorocznego budżetu koalicja zamierza zmienić przepisy dotyczące progów oszczędnościowych. Obowiązujące prawo uniemożliwia zwiększenie deficytu, w sytuacji gdy wysokość długu publicznego przekracza 50 procent w relacji do PKB.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna GHMW – Hulist, Prawdzic Łaszcz – Radcowie Prawni spółka partnerska

Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne związane z bieżącą obsługą przedsiębiorców (głównie spółek handlowych).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK