REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wiedza wyróżnia dobrego księgowego

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Wideoszkolenia, audiokomentarze, a także łatwy dostęp do codzienne aktualizowanych serwisów informacyjnych, porad, przepisów, interpretacji, orzecznictwa, aktywnych formularzy – to nowoczesna, kompleksowa oferta INFOR-u skierowana do specjalistów z zakresu podatków i rachunkowości – INFORFK Platforma Nowoczesnych Księgowych.

W przeciwieństwie do biegłych rewidentów i doradców podatkowych księgowi nie mają ustawowego obowiązku ciągłego dokształcania się. Dobry księgowy, który zna obowiązujące przepisy i umie je stosować, wykorzysta legalne metody optymalizacji podatkowej. Dzięki temu zmniejszy zobowiązanie wobec fiskusa.

Autopromocja

Nie można jednak zapomnieć, że to właśnie podmiot ponosi konsekwencje błędów księgowego, np. gdy podatek zostanie zapłacony w złej wysokości lub nieterminowo. Nie wyłącza tego ryzyka nawet korzystanie z biura rachunkowego.

Wiedza z zakresu księgowości będzie niedługo głównym kryterium wyboru tego usługodawcy. Dlaczego? W Sejmie trwają prace nad ustawą deregulacyjną. Zakłada ona, że usługi księgowe będzie można świadczyć bez uprawnień potwierdzających kwalifikacje (obecnie jest to certyfikat księgowy wydawany przez Ministerstwo Finansów).

Deregulacja usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych 2013

 Na rynku dostępnych jest wiele produktów dla księgowych dostarczających informacje o zmianach w prawie, aktualnych interpretacjach przepisów organów podatkowych czy orzecznictwie sądów administracyjnych. Ale jak wybrać najlepszy? Czy wystarczy tylko zawartość, czy liczy się coś więcej, np. możliwość łatwego wyszukania potrzebnych informacji?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wśród wielu propozycji uwagę zwraca uruchomiona przez INFOR PL Platforma Nowoczesnych Księgowych INFORFK. Narzędzia takie jak: terminarz, kalkulatory, wskaźniki i stawki, wzory umów i aktywne formularze, można znaleźć w ofercie wielu serwisów.

INFOR zaproponował księgowym unikalne rozwiązania i kompleksową platformę zawierającą wideo-szkolenia oraz audiokomentarze ekspertów. Użytkownicy - oprócz publikacji tworzonych na potrzeby platformy (np. e-poradniki) - mogą skorzystać też z pięciu (dostępnych w formacie PDF) fachowych czasopism wydawanych przez INFOR: „Monitora Księgowego”, „Monitora Prawa Pracy i Ubezpieczeń”, „Sposobu na Płace”, „Biuletynu VAT”, „Biuletyn Głównego Księgowego”.

Faktura korygująca in minus - rozliczenie VAT

Księgowy mający problem z terminem z dziedziny podatków czy rachunkowości może sięgnąć do Encyklopedii Księgowego zawierającej aż 400 pozycji. W niej znajdzie wyjaśnienie szukanego terminu oraz wskazówki dotyczące rozliczeń finansowo-księgowych.

Platforma kładzie duży nacisk na oszczędność czasu księgowego. Dlatego też zawiera inteligentną wyszukiwarkę, która precyzyjnie przeszukuje obszerną bazę dokumentów: aktualności, porad, przepisów, interpretacji, orzecznictwa, aktywnych formularzy.

Dodatkowo księgowy może sprawdzić stan i aktualność swojej wiedzy, rozwiązując dostępne na platformie testy wiedzy.

 

Co wyróżnia INFORFK Platformę Nowoczesnych Księgowych?

 

Sylwia Polewicz, redaktor naczelna INFORFK

Platformę przygotowaliśmy we współpracy z księgowymi. Dzięki temu skonfrontowaliśmy naszą wiedzę z ich doświadczeniem i stworzyliśmy produkt na miarę ich potrzeb i życzeń. Platforma zawiera najświeższe informacje pozyskiwane przede wszystkim ze źródeł urzędowych. Docieramy do nich najszybciej, dając naszym klientom pewność, że są poinformowani o istotnych zmianach. Funkcję tę spełnia stale aktualizowany dział codziennych aktualności prawnych, poruszający na bieżąco kluczowe i gorące tematy. Oferujemy również stale uzupełnianą, bogatą bazę porad rachunkowo-prawnych. Naszym wyróżnikiem są wideoszkolenia i audiokomentarze. Znam księgowych, którzy zbierają się całą grupą w pokoju i odtwarzają sobie wybrany materiał ze szkoleń. Zyskują wiedzę, nie tracąc czasu na dojazd i pieniędzy na przeszkolenie każdej osoby.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: InforFK

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Podatek PIT - część 2
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
    30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
    2 maja 2023 r. (wtorek)
    4 maja 2023 r. (czwartek)
    29 kwietnia 2023 r. (sobota)
    Następne
    Księgowość
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Polska ustawa o kryptoaktywach od 30 czerwca 2024 r. Założenia i cel nowych przepisów [omówienie projektu]

    Projekt ustawy o kryptoaktywach ma zaimplementować do krajowych przepisów rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1114 z dnia 31 maja 2023 r. w sprawie rynków kryptoaktywów oraz zmiany rozporządzeń (UE) nr 1093/2010 i (UE) nr 1095/2010 oraz dyrektyw 2013/36/UE i (UE) 2019/1937 (Dz. U. UE. L. z 2023 r. Nr 150, str. 40 z późn. zm.) (dalej: MiCA) określające zasady regulacji i nadzoru emisji, handlu i świadczenia usług związanych z kryptowalutami. Rozporządzenie obowiązuje już od 29 czerwca 2023 r., ale w pełni zacznie być stosowane dopiero w grudniu 2024 r. Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie nowych rozwiązań w obszarze sektora rynku kryptoaktywów, mających na celu realizację zadań wynikających z rozporządzenia MiCA, w szczególności w zakresie skutecznego nadzoru i ochrony inwestorów. Według ustawodawcy podjęcie działań zmierzających do realizacji ww. celów zapewni rozwój rynku w perspektywie wieloletniej oraz bezpieczeństwo przez rozszerzenie kompetencji nadzorczych. Za projekt ustawy odpowiada Podsekretarz Stanu Ministerstwa Finansów. 

    Rozlicz się przez internet. Dzięki usłudze Twój e-PIT szybko i łatwo rozliczysz swój PIT

    Okres rozliczeń rocznych PIT trwa do końca kwietnia. Dzięki usłudze Twój e-PIT udostępnionej przez Ministerstwo Finansów w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) możesz szybko i wygodnie rozliczyć swój PIT. Zwłaszcza jeśli masz Profil Zaufany. Jeśli nie masz – założysz go od ręki.

    PIT 2024. Czy można rozliczyć podatki bez Profilu Zaufanego?

    Sezon rozliczeń podatkowych jest w pełni. Dzięki usłudze e-PIT dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów, możesz  szybko rozliczyć swój PIT. Resort zaleca, aby z rozliczeniem nie zwlekać.

    Co można sobie odliczyć od podatku 2024? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu PIT?

    Co można odliczyć z podatku PIT? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu w 2024 roku?

    Kto może wyjechać do sanatorium z ZUS-em w 2024 roku? Jak uzyskać skierowanie? Ile trzeba czekać?

    Nie tylko Narodowy Fundusz Zdrowia kieruje do miejscowości uzdrowiskowych, ale także Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z leczenia może skorzystać każdy ubezpieczony, który jest zagrożony utratą zdolności do pracy. Warunkiem jest jednak, by rehabilitacja poprawiła rokowania stanu zdrowia i przyczyniła się do powrotu do aktywności zawodowej.

    Limit pomocy de minimis dla MŚP 2024 - podwyżka od 1 maja

    Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, na podstawie którego MŚP nadal udzielana będzie pomoc de minimis w formie gwarancji BGK spłaty kredytu lub innego zobowiązania - napisał resort w OSR do projektu. Rozporządzenie wdroży w życie unijne przepisy wprowadzające nowy wyższy limit takiej pomocy dla jednego przedsiębiorstwa w ciągu 3 lat.

    Ulga sponsoringowa a koszty uzyskania przychodów z zysków kapitałowych

    Po koniec 2023 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że podmioty osiągające przychody z zysków kapitałowych również mogą odliczać koszty wspierania sportu, edukacji i kultury, na podstawie art. 18ee, niezależnie od tego czy koszty te zostaną przyporządkowane do przychodów z zysków kapitałowych czy pozostałych przychodów.

    Rozrachunki w księgowości wsparte sztuczną inteligencją. Nadchodzi nowe

    Czy sztuczna inteligencja może wspomóc księgowym w rozrachunkach? Dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji programy księgowe pozwalają na dużą automatyzację procesów w tym zakresie.

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Składki ZUS wspólników spółki z o.o. (jednoosobowej i wieloosobowej). Kto i kiedy nie zapłaci składek?

    Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych różnicują pozycję wspólników spółki z o.o. w zakresie podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu w zależności od tego, czy spółka jest jednoosobowa czy wieloosobowa.

    REKLAMA