REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wiedza wyróżnia dobrego księgowego

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Wideoszkolenia, audiokomentarze, a także łatwy dostęp do codzienne aktualizowanych serwisów informacyjnych, porad, przepisów, interpretacji, orzecznictwa, aktywnych formularzy – to nowoczesna, kompleksowa oferta INFOR-u skierowana do specjalistów z zakresu podatków i rachunkowości – INFORFK Platforma Nowoczesnych Księgowych.

W przeciwieństwie do biegłych rewidentów i doradców podatkowych księgowi nie mają ustawowego obowiązku ciągłego dokształcania się. Dobry księgowy, który zna obowiązujące przepisy i umie je stosować, wykorzysta legalne metody optymalizacji podatkowej. Dzięki temu zmniejszy zobowiązanie wobec fiskusa.

Autopromocja

Nie można jednak zapomnieć, że to właśnie podmiot ponosi konsekwencje błędów księgowego, np. gdy podatek zostanie zapłacony w złej wysokości lub nieterminowo. Nie wyłącza tego ryzyka nawet korzystanie z biura rachunkowego.

Wiedza z zakresu księgowości będzie niedługo głównym kryterium wyboru tego usługodawcy. Dlaczego? W Sejmie trwają prace nad ustawą deregulacyjną. Zakłada ona, że usługi księgowe będzie można świadczyć bez uprawnień potwierdzających kwalifikacje (obecnie jest to certyfikat księgowy wydawany przez Ministerstwo Finansów).

Deregulacja usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych 2013

 Na rynku dostępnych jest wiele produktów dla księgowych dostarczających informacje o zmianach w prawie, aktualnych interpretacjach przepisów organów podatkowych czy orzecznictwie sądów administracyjnych. Ale jak wybrać najlepszy? Czy wystarczy tylko zawartość, czy liczy się coś więcej, np. możliwość łatwego wyszukania potrzebnych informacji?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wśród wielu propozycji uwagę zwraca uruchomiona przez INFOR PL Platforma Nowoczesnych Księgowych INFORFK. Narzędzia takie jak: terminarz, kalkulatory, wskaźniki i stawki, wzory umów i aktywne formularze, można znaleźć w ofercie wielu serwisów.

INFOR zaproponował księgowym unikalne rozwiązania i kompleksową platformę zawierającą wideo-szkolenia oraz audiokomentarze ekspertów. Użytkownicy - oprócz publikacji tworzonych na potrzeby platformy (np. e-poradniki) - mogą skorzystać też z pięciu (dostępnych w formacie PDF) fachowych czasopism wydawanych przez INFOR: „Monitora Księgowego”, „Monitora Prawa Pracy i Ubezpieczeń”, „Sposobu na Płace”, „Biuletynu VAT”, „Biuletyn Głównego Księgowego”.

Faktura korygująca in minus - rozliczenie VAT

Księgowy mający problem z terminem z dziedziny podatków czy rachunkowości może sięgnąć do Encyklopedii Księgowego zawierającej aż 400 pozycji. W niej znajdzie wyjaśnienie szukanego terminu oraz wskazówki dotyczące rozliczeń finansowo-księgowych.

Platforma kładzie duży nacisk na oszczędność czasu księgowego. Dlatego też zawiera inteligentną wyszukiwarkę, która precyzyjnie przeszukuje obszerną bazę dokumentów: aktualności, porad, przepisów, interpretacji, orzecznictwa, aktywnych formularzy.

Dodatkowo księgowy może sprawdzić stan i aktualność swojej wiedzy, rozwiązując dostępne na platformie testy wiedzy.

 

Co wyróżnia INFORFK Platformę Nowoczesnych Księgowych?

 

Sylwia Polewicz, redaktor naczelna INFORFK

Platformę przygotowaliśmy we współpracy z księgowymi. Dzięki temu skonfrontowaliśmy naszą wiedzę z ich doświadczeniem i stworzyliśmy produkt na miarę ich potrzeb i życzeń. Platforma zawiera najświeższe informacje pozyskiwane przede wszystkim ze źródeł urzędowych. Docieramy do nich najszybciej, dając naszym klientom pewność, że są poinformowani o istotnych zmianach. Funkcję tę spełnia stale aktualizowany dział codziennych aktualności prawnych, poruszający na bieżąco kluczowe i gorące tematy. Oferujemy również stale uzupełnianą, bogatą bazę porad rachunkowo-prawnych. Naszym wyróżnikiem są wideoszkolenia i audiokomentarze. Znam księgowych, którzy zbierają się całą grupą w pokoju i odtwarzają sobie wybrany materiał ze szkoleń. Zyskują wiedzę, nie tracąc czasu na dojazd i pieniędzy na przeszkolenie każdej osoby.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: InforFK

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ulga na złe długi w VAT w 2024 r. Czy może z niej skorzystać podatnik stosujący metodę kasową?

Podatnik prowadzi przedsiębiorstwo rzemieślnicze, ma status małego podatnika i rozlicza VAT według metody kasowej. Czy w takiej sytuacji mały podatnik rozliczający VAT metodą kasową może skorzystać z ulgi na złe długi, gdy ma nieopłacone faktury?

11,532 mln uncji złota w skarbcu NBP. Ich wartość rośnie

W marcu 2024 r. wartość złota w posiadaniu Narodowego Banku Polskiego wzrosła o ponad 8,5 mld zł, choć same zasoby złota pozostały niezmienione w stosunku do lutego. Tak wynika z opublikowanych 19 kwietnia 2024 r. danych NBP o płynnych aktywach i pasywach w walutach obcych.

MF: awaria na e-Urząd Skarbowy. Twój e-PIT działa poprawnie ale trzeba się logować przez epit.podatki.gov.pl

W dniu 19 kwietnia 2024 r. w godzinach przedpołudniowych nastąpiła przerwa w działaniu witryny urzadskarbowy.gov.pl, spowodowana najprawdopodobniej jakąś awarią. Ministerstwo Finansów poinformowało, że usługa Twój e-PIT działa poprawnie tylko, że trzeba się logować wchodząc z linka epit.podatki.gov.pl.

MF przygotowało ustawę o obowiązkowym raportowaniu ESG, implementującą dyrektywę UE

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy implementujący dyrektywę UE o obowiązkowym raportowaniu ESG. MF szacuje, że koszty dla przedsiębiorstw objętych obowiązkiem raportowania w ciągu 10 lat wyniosą 8,7 mld zł.

Twój e-PIT – przedsiębiorca musi uważać! Może pozbawić korzyści finansowych, a nawet narazić na straty

Twój e-PIT, czyli oferowana przez MF usługa jest dla podatnika bardzo wygodna, bo deklarację rozliczeniową wypełnia za niego skarbówka. Ale z racji tego, że żaden system czy urzędnik nie ma pełnej wiedzy na temat zmian jakie zachodzą w życiu podatnika, może pozbawić go wymiernych korzyści finansowych, czyli mówiąc wprost – narazić na straty.

System kaucyjny a VAT. MKiŚ ma opinię MF

Ministerstwo Klimatu i Środowiska uzyskało od Ministerstwa Finansów opinię, że VAT nie będzie naliczany dla opakowań jednorazowych, a w przypadku opakowań wielokrotnego użytku, pojawi się tylko dla tych, które nie wrócą do systemu.

Podatek dla superbogaczy, by zwalczać uchylanie się od opodatkowania

Globalny podatek od superbogatych. Francuski minister finansów Bruno Le Maire poinformował, że wraz ze swoim brazylijskim odpowiednikiem Haddadem Fernando rozpoczyna wspólną inicjatywę, by na szczycie G20 w Waszyngtonie podjąć decyzję w sprawie minimalnego opodatkowania najbogatszych osób na świecie.

PFRON 2024. Zasady obliczania wpłat

Regulacje dotyczące dokonywania wpłat na PFRON zawarte są w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Warto też pamiętać, że ustawa ta była wielokrotnie nowelizowana, z dwoma poważnymi zmianami z 2016 i 2018 roku. Jakie zasady obliczania wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych obowiązują aktualnie w kwietniu 2024 roku?

Praca w Wielkiej Brytanii – czy i kiedy trzeba rozliczyć podatek w Polsce? Jak rozliczyć się z brytyjskim urzędem?

Mimo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nasi rodacy dalej wybierają ten kraj jako miejsce pracy. Destynacja ta jest wygodna pod wieloma względami. Jednym z nich jest łatwość dotarcia poprzez liczne połączenia samolotowe, dostępne prawie z każdego portu lotniczego w Polsce. Zebraliśmy garść informacji o rozliczeniu podatkowym w tym kraju. Warto je poznać zanim podejmiesz tam pracę.

Zmiany w e-Urzędzie Skarbowym 2024. Nie trzeba już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji podatkowych

Ministerstwo Finansów poinformowało 17 kwietnia 2024 r., że Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym (e-US). Organizacje (np. spółki, fundacje, stowarzyszenia) nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną (UPL-1), by rozliczać się elektronicznie. Serwis e-Urząd Skarbowy pozwala teraz organizacji na składanie deklaracji podatkowych online bez podpisu kwalifikowanego i bez dodatkowego umocowania dla pełnomocnika.

REKLAMA