| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Sprawozdawczość i rewizja finansowa - problemy kwantyfikacji wartości i ryzyka

Sprawozdawczość i rewizja finansowa - problemy kwantyfikacji wartości i ryzyka

W dniach 9-10 grudnia 2013 roku w Krakowie została zorganizowana przez Katedrę Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie międzynarodowa konferencja pod tytułem „Sprawozdawczość i rewizja finansowa – problemy kwantyfikacji wartości i ryzyka”. Obrady odbywały się w sali Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego, w budynku krakowskiego Magistratu. Na konferencji obecnych było ponad 100 osób reprezentujących środowisko akademickie, praktyków rachunkowości oraz przedstawiciele organizacji zawodowych. Portal Infor.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Ostatnią sesję na tegorocznej konferencji prowadził prof. dr hab. Józef Pfaff. Występujący jako pierwszy dr Marcin Kędzior podjął próbę oceny stosowania kosztu historycznego oraz wartości godziwej w wycenie księgowej w aspekcie jakości sprawozdań finansowych.  Kolejny prelegent dr Marcin Stępień wskazał cechy jakościowe, jakimi powinna charakteryzować się wiarygodna informacja generowana przez współczesną rachunkowość w aspekcie informacji wykorzystywanych przez system podatkowy. Ostatnie wystąpienie mgr Katarzyny Chłapek dotyczyło możliwości zastosowania metod kwantyfikacji ryzyka w procesie zarządzania jednostką na podstawie analizy danych zawartych w sprawozdaniach finansowych.

Konferencja pozwoliła na wymianę doświadczeń, integrację środowiska związanego z rachunkowością  oraz zwróciła uwagę na wiele zagadnień z zakresu teorii i praktyki sprawozdawczości i rewizji finansowej w kontekście kwantyfikacji wartości i ryzyka.

Na zakończenie obrad prof. dr hab. Bronisław Micherda podsumował obrady i podziękował uczestnikom za udział w VI cyklicznej konferencji organizowanej przez Katedrę Rachunkowości Finansowej oraz zaprosił na kolejną konferencję za dwa lata. Wyraził również nadzieję, że Śp. Profesor Elżbieta Burzym została godnie uczczona przez swoich następców. Profesor podkreślił również ważny efekt końcowy konferencji, czyli publikacje książkowe.

Czas trwania konferencji uniemożliwił prezentację wszystkich przygotowanych referatów, dlatego zostały one ujęte w dwutomowym opracowaniu pt: „Sprawozdawczość i rewizja finansowa. Problemy kwantyfikacji ryzyka gospodarczego” oraz „Sprawozdawczość i rewizja finansowa. Problemy kwantyfikacji wartości” pod redakcją prof. dra hab. Bronisława Micherdy i dra hab. Mariusza Andrzejewskiego, wydanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Publikacja ta zawiera 48 artykułów,  których recenzentami byli: prof. UE dr hab. Waldemar Dotkuś oraz prof. UE dr hab. Józef Pfaff.

W podsumowaniu należy złożyć podziękowania wszystkim obecnym na konferencji oraz życzyć wykorzystania w dalszej pracy naukowej, dydaktycznej i działalności gospodarczej wniosków i propozycji wynikających z odbytych obrad.

Kto jest odpowiedzialny za sprawozdanie finansowe

Zapraszamy na forum Rachunkowość

 

dr Sylwia Krajewska

Katedra Rachunkowości Finansowej

 

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Prawo i Logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK