| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmiany w VAT 2014 - wyzwaniem dla księgowego

Zmiany w VAT 2014 - wyzwaniem dla księgowego

W ramach ogólnopolskiego cyklu spotkań pod hasłem „Księgowy w epicentrum zmian w VAT, cyfryzacji i globalizacji – wyzwania roku 2014”, 6 lutego w Warszawie odbyła się konferencja, na której oprócz najnowszych zmian w VAT, poruszano również tematy ważne dla pracy księgowego, korzystającego z nowoczesnych technologii w warunkach globalnej gospodarki.

Zmiany w VAT to temat trudny, ale niezbędny dla każdego zawodowego księgowego. Trudno się zatem dziwić, że konferencja zorganizowana przez okręgowy oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Instytut Certyfikacji Zawodowej Księgowych i firmę Soneta, przyciągnęła tłumy. Wśród uczestników znaleźli się księgowi z renomowanych mazowieckich biur rachunkowych, pracownicy banków, firm ubezpieczeniowych i dużych przedsiębiorstw prywatnych. W licznym gronie słuchaczy byli przedstawiciele środowiska akademickiego, studenci oraz władze Okręgowego Oddziału Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Konferencja poprzedza ogólnopolski konkurs „Księgowi Przyszłości”, którego organizatorami jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i firma Soneta, a którego I edycja rozpoczyna się w marcu 2014 r.

Konkurs „Księgowi Przyszłości”, do którego eliminacje rozpoczną się w kwietniu br. służy przede wszystkim promowaniu zawodu księgowego, etycznej pracy, zgodnie z wysokimi standardami etycznymi. Księgowy to nie tylko osoba, która prowadzi księgi rachunkowe, ale profesjonalista potrafiący zarządzać finansami firmy i doradzać zarządowi. Konkurs nie tylko upowszechni wiedzę o zawodach związanych z rachunkowością, ale także posłuży integracji środowiska - powiedział Adam Kęsik, Członek Zarządu Głównego SKwP i Członek Rady Programowej Konkursu.

- Planując projekt, mieliśmy świadomość, że tematyka konferencji jest niezwykle istotna dla każdego pracownika szeroko pojętej księgowości. Cieszymy się z tak ogromnego odzewu ze strony uczestników. W ciągu kilku dni otrzymaliśmy ponad 1000 zgłoszeń - mówi Robert Czuła prezes zarządu z firmy Soneta Sp. z o.o., współorganizator wydarzenia - niestety, liczba miejsc była ograniczona i na konferencję w Warszawie mogliśmy zaprosić tylko część chętnych.

Na konferencji, zorganizowanej w hotelu „Polonia Palace”, z uczestnikami wiedzą dzielili się polscy eksperci z finansów i rachunkowości - Adam Bącal, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ, sędzia NSA, specjalizujący się w problematyce prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem podatku od towarów i usług, autor licznych publikacji w tym zakresie, dr Jerzy Hejnar, pracownik naukowy i wykładowca z Katedry Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju systemu enova z firmy Soneta Sp. z o.o., oraz Edyta Piekarska, analityk biznesowy z firmy SaldeoSMART.

Rozliczanie zaliczek w VAT po zmianach

Plusy i minusy zmian w VAT

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

opti.pl

Księgowość online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK