| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Webinarium "Kompleksowy system controllingu finansowego"

Webinarium "Kompleksowy system controllingu finansowego"

Celem webinarium jest przedstawienie nowoczesnych metod systemowych wsparcia funkcji controllingowych w przedsiębiorstwie. Patronat medialny nad szkoleniem objął portal Infor.pl

 

 


"Kompleksowy system kontrolingu finansowego - realizacja w IBM Cognos Express" - 12 marca 2014

 


Podstawowym narzędziem wykorzystywanym w działach controllingu wciąż są arkusze kalkulacyjne. Z jednej strony wykorzystanie arkuszy budzi niepewność poprawności danych oraz stwarza ryzyko niewłaściwych decyzji. Z drugiej strony sztywne reguły tradycyjnych systemów informatycznych praktycznie wykluczają je z zastosowań w controllingu.


IBM Cognos Express oferuje alternatywne podejście do systemu controllingowego. Łączy centralizację i automatyzację pozyskiwania informacji ze swobodą modelowania za pomocą formuł. W trakcie webinarium uczestnicy zapoznają się z możliwościami i najlepszymi praktykami w modelowaniu finansowym dla celów controllingu.


Agenda:

- Zasady i przykłady budowy modeli planistycznych

- Model planowania wieloscenariuszowego, symulacje i consensus

- Planowanie oparte na nośnikach (Driver Based Planning)

- Metody szybkiego prognozowania (Fast Forecast)

- Dynamiczne alokacje i systemowe wsparcie rozliczania kosztów

- Zaawansowane metody planowania predykcyjnego oraz wykorzystanie metod optymalizacji matematycznej w planowaniu finansowym


Kliknij i zarejestruj się już dziś!

 


Organizator:

decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT stanowiący centrum wiedzy na temat oprogramowania dla biznesu (m.in. systemów klasy BI i Controlling, BPM, CRM, ERP, Finanse i księgowość, MES, SCM, PLM). Celem serwisu jest kompleksowe wsparcie menedżerów w wyborze integrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Serwis skierowany jest do kadry zarządzającej i specjalistów przedsiębiorstw różnych branż planujących, nadzorujących lub realizujących inwestycje IT.


Kontakt z organizatorem:
Serwis decyzje-it.pl, redakcja@decyzje-it.pl, tel. +48 618653515

 

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Hipoteczny Familia S.A.

Fundusz Hipoteczny Familia S.A. działa w Polsce od lipca 2010 roku. Oferuje usługę odwróconej hipoteki w formie renty dożywotniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »