| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Kredyt podatkowy dla początkujących przedsiębiorców

Kredyt podatkowy dla początkujących przedsiębiorców

Rozpoczynający działalność gospodarczą będą mogli skorzystać z kredytu podatkowego od razu na starcie działalności. Takie rozwiązanie zawiera poselski projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz innych ustaw, nad którym trwają prace w Sejmie.

Żeby zmienić dotychczasowe, niekorzystne dla początkujących przedsiębiorców uregulowania prawne - jak czytamy w uzasadnieniu projektu - proponuje się przesunięcie momentu rozpoczęcia korzystania ze zwolnienia w ramach kredytu podatkowego do momentu zarejestrowania prowadzenia działalności gospodarczej, co wydaje się absolutnie logiczne, skoro ma to być pomoc na starcie prowadzenia działalności gospodarczej, oraz wydłużenie czasu jego stosowania do pełnych 2 lat podatkowych licząc od rozpoczęcia prowadzenia tej działalności.

Zatem zgodnie z proponowanymi zmianami, możliwość skorzystania ze zwolnienia w ramach kredytu podatkowego istniałaby już od samego początku prowadzenia działalności, a samo zwolnienie miałoby trwać 2 pełne lata podatkowe. Oprócz tego przewidziane jest skrócenie okresu przed skorzystaniem ze zwolnienia, w którym przedsiębiorca nie prowadził działalności gospodarczej z 3 lat na 2 lata.

Zawieszenie działalności - skutki w VAT

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Wprowadzenie zmian przewiduje poselski - zgłoszony przez klub parlamentarny PO - projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz innych ustaw. Na początku czerwca projekt trafił do konsultacji społecznych.

Ustawa ma wejść w życie po 30 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

SmartMedia

SmartMedia to firma technologiczna i lider rynku producentów oprogramowania do zarządzania majątkiem i inwentaryzacji. Oprogramowanie tworzone w ścisłej współpracy z ekonomistami, prawnikami, księgowymi i najlepszymi programistami firmy. To dzięki temu rozwiązania SmartMedia są zgodne z obecnymi wymogami prawa oraz światowymi standardami informatycznymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK