| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Trudniej będzie ukryć dochody

Trudniej będzie ukryć dochody

Zarówno prawnicy, jak i lekarze będą musieli zainstalować kasy fiskalne. Obowiązek ten obejmie ich jednak dopiero w 2006 r. i 2007 r. - zapowiada Ministerstwo Finansów.

Stanisław Stec, sekretarz stanu, generalny inspektor kontroli skarbowej w MF, powiedział, że mając paragon, jesteśmy pewni, że dana transakcja została zaewidencjonowana, a należny podatek odprowadzony do budżetu państwa. – Akcja może przyczynić się do ograniczenia szarej strefy przez podnoszenie świadomości społecznej o korzyściach płynących z posiadania paragonu bez potrzeby dużych nakładów finansowych. Poprawianie ściągalności podatków leży w gestii całego rządu, a nie tylko MF – dodał Stanisław Stec.

Poinformował również, że resort pracuje nad tym, aby wprowadzić kasy fiskalne u prawników i lekarzy. Stanisław Stec poinformował, iż widać poprawę ściągalności podatków. Odniósł się do wyroku wojewódzkiego sądu administracyjnego, który uznał, że decyzje wydane w ub.r. przez wyspecjalizowane urzędy skarbowe, które obsługują dużych podatników, są nieważne, gdyż urzędy te nie miały do tego prawa (więcej w „GP” z 16 czerwca br.). – Mamy już decyzję Trybunału w tej sprawie, z której wynika, że duże urzędy miały prawo wydawać decyzje podatnikom. Dyskusje i spekulacje na ten temat były próbą destabilizacji i dezorganizacji pracy urzędów – dodał Stanisław Stec.

Ewa Matyszewska
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK