| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Złoty zyskał na wartości, rentowność obligacji spada

Złoty zyskał na wartości, rentowność obligacji spada

W porównaniu do porannego otwarcia złoty lekko zwyżkował. Cena obligacji wzrosła. W piątek ok. 15.00 euro kosztowało 4,1350 zł względem 4,1620 zł na porannym otwarciu, natomiast za dolara inwestorzy płacili 3,4250 zł względem 3,4320 zł.

Zdaniem dilerów bankowych, wpływ na umocnienie złotego ma zbliżający się weekend."Lekkie umocnienie złotego, jakie obserwujemy, jest związane z końcem tygodnia i realizacją zysków przez inwestorów, którzy zdecydowali się na domknięcie pozycji" - powiedział Andrzej Krzemiński z banku BPH.Na rynku długu obserwowano spadek rentowności obligacji. Rentowność dwuletnich wynosiła około 15.00 4,34 proc. wobec 4,37 proc. na piątkowym otwarciu, pięcioletnich 4,60 proc. w porównaniu do 4,63 proc., natomiast dziesięcioletnich 4,66 proc. względem 4,67 proc. Dilerzy walutowi spodziewają się dalszego spadku rentowności obligacji."Obserwowany spadek rentowności to reakcja na wczorajszą wypowiedź Stanisława Nieckarza z Rady Polityki Pieniężnej, zapowiadającą obniżki stóp procentowych o 150-200 punktów bazowych. Rynek oczekuje zapowiadanych cięć" - skomentowała Agnieszka Decewicz z Pekao SA.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Ufnal

Psycholog, HR konsultant, PCC ICF Coach. Psycholog ze specjalizacją w zakresie Psychologii Organizacji i Zarządzania oraz Psychologii Kryzysu i Interwencji Kryzysowej. Ekspert w obszarze coachingu kariery oraz outplacementu. Zajmuje się tematami dotyczącymi równowagi praca-życie, wypaleniem zawodowym, nadmiernym stresem związanym ze środowiskiem pracy. Posiada ogromne doświadczenie w konsultingu w ramach projektów z zakresu: zarządzanie talentami, outplacement, antymobbing, diagnoza i budowa modeli kompetencyjnych, AC/DC, badanie klimatu organizacyjnego i zaangażowania pracowników. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK