| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe zasady magazynowania paliw

Nowe zasady magazynowania paliw

Od dziś w przypadku magazynowania w składzie podatkowym paliw silnikowych, olejów opałowych lub gazu nie mają zastosowania wymogi dotyczące warunków gwarantujących zapewnienie nienaruszalności i tożsamości tych wyrobów.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów z dnia 1 marca 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia składów podatkowych (Dz.U. nr 35, poz. 311) miejsce magazynowania wyrobów w składzie podatkowym powinno m.in. spełniać warunki gwarantujące w szczególności zapewnienie nienaruszalności i tożsamości znajdujących się w nim wyrobów oraz warunki techniczne zapewniające możliwość wykonywania szczególnego nadzoru podatkowego na podstawie odpowiednich przepisów.

Tego wymogu nie muszą spełniać składy, w których będą magazynowane paliwa silnikowe, olej opałowy lub gaz, gdy zostaną spełnione dwa warunki. Po pierwsze, jeśli prowadzący skład podatkowy będzie sporządzał ewidencję umożliwiającą identyfikację magazynowanych wyrobów. Po drugie, jeśli w jednym zbiorniku będą magazynowane wyłącznie wyroby o tym samym symbolu PKWiU i kodzie CN oraz posiadające te same parametry fizykochemiczne.

Takie zmiany wprowadza rozporządzenie ministra finansów z dnia 4 lipca 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia składów podatkowych, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 131, poz. 1097. Nowy przepis obowiązuje od dziś.

 
Ewa Matyszewska
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Soneta sp. z o.o.

Firma Soneta sp. z o.o. jest polskim producentem oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK