| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe zasady magazynowania paliw

Nowe zasady magazynowania paliw

Od dziś w przypadku magazynowania w składzie podatkowym paliw silnikowych, olejów opałowych lub gazu nie mają zastosowania wymogi dotyczące warunków gwarantujących zapewnienie nienaruszalności i tożsamości tych wyrobów.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów z dnia 1 marca 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia składów podatkowych (Dz.U. nr 35, poz. 311) miejsce magazynowania wyrobów w składzie podatkowym powinno m.in. spełniać warunki gwarantujące w szczególności zapewnienie nienaruszalności i tożsamości znajdujących się w nim wyrobów oraz warunki techniczne zapewniające możliwość wykonywania szczególnego nadzoru podatkowego na podstawie odpowiednich przepisów.

Tego wymogu nie muszą spełniać składy, w których będą magazynowane paliwa silnikowe, olej opałowy lub gaz, gdy zostaną spełnione dwa warunki. Po pierwsze, jeśli prowadzący skład podatkowy będzie sporządzał ewidencję umożliwiającą identyfikację magazynowanych wyrobów. Po drugie, jeśli w jednym zbiorniku będą magazynowane wyłącznie wyroby o tym samym symbolu PKWiU i kodzie CN oraz posiadające te same parametry fizykochemiczne.

Takie zmiany wprowadza rozporządzenie ministra finansów z dnia 4 lipca 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia składów podatkowych, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 131, poz. 1097. Nowy przepis obowiązuje od dziś.

 
Ewa Matyszewska
reklama

Źródło:

GP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »