| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Dowody pod ścisłą kontrolą

Dowody pod ścisłą kontrolą

Każde odtworzenie i wykorzystanie dowodu uzyskanego w wyniku kontroli podatkowej trzeba będzie wpisać do karty ewidencyjnej dowodu, która umieszczana będzie w aktach sprawy.

W Ministerstwie Finansów przygotowano projekt rozporządzenia w sprawie sposobu zabezpieczania, odtwarzania i wykorzystywania dowodów utrwalonych w toku kontroli podatkowej.

Zgodnie z projektem dowody będą zabezpieczone w sposób zapobiegający zniszczeniu, uszkodzeniu lub narażeniu na szkodliwe działanie środków chemicznych, mechanicznych, temperatury lub pola magnetycznego, a także w sposób uniemożliwiający swobodny do nich dostęp. Każdy z nich będzie musiał być opatrzony podpisem pracownika organu kontrolującego, który prowadził postępowanie, i zawierać oznaczenie sygnatury akt.

W projekcie określono też, w jakich przypadkach dowody te będą mogły być odtwarzane. Zasad tych nie będą jednak musiały stosować prokuratura i sądy.

Wejście w życie nowego rozporządzenia planowane jest na 1 września 2005 r. W uzasadnieniu resort finansów podkreśla, że nowe przepisy wykonawcze adresowane są do organów podatkowych. Mają zagwarantować właściwe zabezpieczanie, odtwarzanie i wykorzystywanie dowodów utrwalanych w kontroli podatkowej za pomocą specjalistycznej aparatury.


Aleksandra Tarka
reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Accace Poland

Accace wywodzi się z Europy Środkowo-Wschodniej. Naszymi założycielami są przedsiębiorcy, którzy podjęli się zaoferowania klientom usług najwyższej jakości, w rozsądnych cenach, wykonywanych przez wykwalifikowanych profesjonalistów. Przez lata Accace stał się jedną z najbardziej dynamicznych firm outsourcingowych i doradczych w regionie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »