| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Księgowi zwierają szeregi

Księgowi zwierają szeregi

Polska jest pierwszym krajem z nowo przyjętych krajów Unii, w którym odbył się zjazd prezesów Europejskiej Federacji Ekspertów Księgowych, organizacji skupiającej ponad 500 tys. księgowych i biegłych rewidentów.

W skład Europejskiej Federacji Ekspertów Księgowych wchodzi 41 organizacji zawodowych z 29 krajów. Polski samorząd zawodowy biegłych rewidentów – Krajowa Izba Biegłych Rewidentów (KIBR) uzyskała członkostwo w FEE w grudniu 2002 r. I to właśnie KIBR powierzyła Federacji organizację spotkania, czyli zjazdu wszystkich prezesów organizacji członkowskich FEE. Jest to pierwsze wydarzenie z udziałem FEE, które odbyło się w kraju nowo przyjętym do UE.


Spotkania takie służą m.in. doskonaleniu współpracy i wzmacniania roli księgowych w społeczeństwie. Podczas zjazdu analizowano regulacje w zakresie rewizji finansowej i modernizacji VIII dyrektywy UE, kluczowego dokumentu dla kształtu zawodu biegłego rewidenta w Europie, oraz nowe rozwiązania w zakresie sprawozdawczości finansowej. W spotkaniu wzięło udział ponad 70 uczestników z całej Europy, w tym: David Devlin, prezes FEE, członek grupy roboczej IASB (Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości) ds. standardów rachunkowości dla małych i średnich przedsiębiorstw.


W zjeździe uczestniczyli przedstawiciele Krajowej Izby Biegłych Rewidentów oraz Ministerstwa Finansów.


Wiesława Moczydłowska

reklama

Źródło:

GP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »