| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Minister ustalił nowe wzory formularzy

Minister ustalił nowe wzory formularzy

Opublikowano nowy wzór informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrz-wspólnotowych dostawach/nabyciach towarów VAT-UE oraz wzory dokumentów związanych z rejestracją podatników w zakresie podatku od towarów i usług VAT-R i VAT-R/UE.

Nowe wzory druków VAT-R oraz VAT-R/UE określono w zmienionym rozporządzeniu ministra finansów w sprawie wzorów dokumentów związanych z rejestracją podatników w zakresie podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 177, poz. 1471).

Mimo że rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, czyli 15 września br., to do wyczerpania nakładu, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2005 r., może być również stosowany wzór zgłoszenia rejestracyjnego w zakresie podatku od towarów i usług, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie rozporządzenia zmieniającego.

Nowy wzór obowiązuje również w stosunku do informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych nabyciach towarów i wewnątrzwspólnotowych dostawach towarów VAT-UE. Został on określony w zmienionym rozporządzeniu ministra finansów w sprawie informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych nabyciach towarów i wewnątrz- wspólnotowych dostawach towarów (Dz.U. nr 177, poz. 1472).

Podobnie jak w poprzednim przypadku, także i tu do wyczerpania nakładu, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2005 r., może być stosowany wzór informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych dostawach/nabyciach towarów, w brzmieniu obowiązującym przed wejściem w życie rozporządzenia zmieniającego.

Warto pamiętać, że wzór informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych dostawach/nabyciach towarów, określony w załączniku do tego rozporządzenia, stosuje się począwszy od rozliczenia za III kwartał 2005 r. Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, czyli 30 września br.

Bogdan Świąder


reklama

Źródło:

GP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Nawrocki

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »