| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Będą niższe limity

Będą niższe limity

W przyszłym roku ze zwolnienia VAT skorzystają podatnicy, u których wartość sprzedaży opodatkowanej w 2005 r. nie przekroczy 39 200 zł.

Opodatkowaniu ryczałtem podlegają również przychody z tytułu najmu lub innych umów o podobnym charakterze. W tym przypadku wielkość osiąganych przychodów ma bardzo duże znaczenie. Od przychodów nieprzekraczajacych równowartości 4 tys. euro ryczałt płacony jest według stawki 8,5 proc., po przekroczeniu tej kwoty – w wysokości 20 proc.
O limitach powinni pamiętać też podatnicy uprawnieni do opłacania ryczałtu kwartalnie. Możliwość taką mają podatnicy, których przychody nie przekroczyły 25 tys. euro.
Przy ryczałcie kwoty w euro przelicza się na walutę polską według średniego kursu euro ogłaszanego przez NBP, obowiązującego 1 października roku poprzedzającego rok podatkowy. Ponieważ 1 października przypadał na sobotę, do przeliczania tych wartości trzeba uwzględnić kurs obowiązujący 30 września, czyli 3,9166 zł. Równowartość w złotych kwot poszczególnych limitów w ryczałcie zawiera tabelka.
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Anna Wojda


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK