| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ministrowi finansów przybędzie pracy

Ministrowi finansów przybędzie pracy

Od 1 września 2005 r. minister finansów wydaje interpretacje dotyczące umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych ratyfikowanych umów międzynarodowych dotyczących problematyki podatkowej.

Ministerstwo Finansów spodziewa się dużego zainteresowania ze strony podatników uzyskaniem takiej interpretacji.
Minister finansów, zgodnie z przepisami znowelizowanej Ordynacji podatkowej, dokonuje w indywidualnych sprawach interpretacji postanowień umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych ratyfikowanych umów międzynarodowych dotyczących problematyki podatkowej. Zgodnie z informacjami, jakie uzyskaliśmy w resorcie finansów, obowiązki związane z wydawaniem interpretacji realizowane są w Departamencie Podatków Bezpośrednich MF, który wykonuje zadania związane ze stosowaniem i interpretacją umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Ministerstwo Finansów spodziewa się dużego zainteresowania ze strony podatników uzyskaniem takich interpretacji.
Jednocześnie Ministerstwo przypomina, że w przypadku składania przez podatnika wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji w zakresie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych ratyfikowanych umów międzynarodowych dotyczących problematyki podatkowej podatnik ma obowiązek do przedstawienia wyczerpującego stanu faktycznego oraz własnego stanowiska w sprawie, jak również uiszczenia opłaty skarbowej, która wynosi 5 zł.

Ewa Matyszewska


reklama

Źródło:

GP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »