| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ministrowi finansów przybędzie pracy

Ministrowi finansów przybędzie pracy

Od 1 września 2005 r. minister finansów wydaje interpretacje dotyczące umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych ratyfikowanych umów międzynarodowych dotyczących problematyki podatkowej.

Ministerstwo Finansów spodziewa się dużego zainteresowania ze strony podatników uzyskaniem takiej interpretacji.
Minister finansów, zgodnie z przepisami znowelizowanej Ordynacji podatkowej, dokonuje w indywidualnych sprawach interpretacji postanowień umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych ratyfikowanych umów międzynarodowych dotyczących problematyki podatkowej. Zgodnie z informacjami, jakie uzyskaliśmy w resorcie finansów, obowiązki związane z wydawaniem interpretacji realizowane są w Departamencie Podatków Bezpośrednich MF, który wykonuje zadania związane ze stosowaniem i interpretacją umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Ministerstwo Finansów spodziewa się dużego zainteresowania ze strony podatników uzyskaniem takich interpretacji.
Jednocześnie Ministerstwo przypomina, że w przypadku składania przez podatnika wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji w zakresie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych ratyfikowanych umów międzynarodowych dotyczących problematyki podatkowej podatnik ma obowiązek do przedstawienia wyczerpującego stanu faktycznego oraz własnego stanowiska w sprawie, jak również uiszczenia opłaty skarbowej, która wynosi 5 zł.

Ewa Matyszewska


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK