| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ministrowi finansów przybędzie pracy

Ministrowi finansów przybędzie pracy

Od 1 września 2005 r. minister finansów wydaje interpretacje dotyczące umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych ratyfikowanych umów międzynarodowych dotyczących problematyki podatkowej.

Ministerstwo Finansów spodziewa się dużego zainteresowania ze strony podatników uzyskaniem takiej interpretacji.
Minister finansów, zgodnie z przepisami znowelizowanej Ordynacji podatkowej, dokonuje w indywidualnych sprawach interpretacji postanowień umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych ratyfikowanych umów międzynarodowych dotyczących problematyki podatkowej. Zgodnie z informacjami, jakie uzyskaliśmy w resorcie finansów, obowiązki związane z wydawaniem interpretacji realizowane są w Departamencie Podatków Bezpośrednich MF, który wykonuje zadania związane ze stosowaniem i interpretacją umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Ministerstwo Finansów spodziewa się dużego zainteresowania ze strony podatników uzyskaniem takich interpretacji.
Jednocześnie Ministerstwo przypomina, że w przypadku składania przez podatnika wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji w zakresie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz innych ratyfikowanych umów międzynarodowych dotyczących problematyki podatkowej podatnik ma obowiązek do przedstawienia wyczerpującego stanu faktycznego oraz własnego stanowiska w sprawie, jak również uiszczenia opłaty skarbowej, która wynosi 5 zł.

Ewa Matyszewska


Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Łomozik

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK