| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Rząd przyjął projekt podatku od kopalin

Aktualizacja: 18.01.2012

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy wprowadzającej podatek od niektórych kopalin, zgodny z przedłożeniem Ministerstwa Finansów - powiedział PAP wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

Bezpłatne szkolenia ZUS w styczniu i lutym

Aktualizacja: 17.01.2012

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu m.in. zmian w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych, ZUS IWA, programu Płatnik, zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, świadczeń krótkoterminowych. »

Akcyza na węgiel i koks to bubel prawny

Aktualizacja: 26.01.2012

Górnicza Solidarność domaga się jasnej interpretacji prawa dotyczącego obowiązującej od początku roku akcyzy na węgiel i koks. Związkowcy nazywają nowe regulacje "bublem prawnym", argumentują, że zmiany naraziły na kłopoty tysiące Polaków. »

Czy grozi nam podatek katastralny?

Aktualizacja: 16.01.2012

Ministerstwo Finansów nie pracuje nad wprowadzeniem podatku katastralnego od nieruchomości - zapewnił wiceminister finansów Maciej Grabowski w odpowiedzi na poselską interpelację. Dodał, że takich planów nie ma też rząd. »

Powstał internetowy serwis do przekazywania 1 proc. dzieciom

Aktualizacja: 12.01.2012

Łódzka Fundacja "Jaś i Małgosia" postanowiła, że nie będzie zbierać dla siebie pieniędzy z 1 proc. podatku. Założyła internetowy serwis 1000dzieci.pl, który ma umożliwić przekazywanie 1 proc. na pomoc konkretnym niepełnosprawnym lub chorym dzieciom. »

Nowy wykaz towarów importowanych opodatkowanych stawkami obniżonymi 5% i 8%

Aktualizacja: 13.01.2012

Od 1 stycznia 2012 r. obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie wykazów towarów do celów poboru podatku od towarów i usług w imporcie. »

Rusza akcja resortu finansów "Weź paragon"

Aktualizacja: 13.01.2012

W poniedziałek rusza akcja Ministerstwa Finansów "Weź paragon" - poinformował resort w komunikacie. W ramach cyklicznej akcji inspektorzy skarbowi kontrolują sklepy, bary i restauracje w miejscowościach turystycznych. »

Składka rentowa od 1 lutego 2012 r. wyniesie 8 proc.

Aktualizacja: 13.01.2012

1 lutego 2012 r. wejdzie w życie ustawa o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. »

Ministerstwo Finansów łagodzi formułę podatku od niektórych kopalin

Aktualizacja: 12.01.2012

Stały Komitet Rady Ministrów opowiedział się za przyjęciem projektu ustawy o podatku od kopalin w kształcie zaproponowanym przez resort finansów, z minimalnym podatkiem w wysokości 0,5 proc. »

Podatnicy narzekają na krótkie vacatio legis

Aktualizacja: 11.01.2012

Zdarza się, że z powodu krótkiego vacatio legis podatnicy mają mało czasu, by przygotować się do zmian - uważają eksperci. Dają przykład ostatniej podwyżki akcyzy na olej napędowy, która weszła w życie 1 stycznia 2012 r., a została ogłoszona 30 grudnia 2011 r. »

Opole zachęca do przekazania 1 proc. dla organizacji pozarządowych

Aktualizacja: 11.01.2012

Opolski magistrat zachęca mieszkańców do przekazywania 1 proc. podatku organizacjom pozarządowym. Akcję promuje bezpłatny program komputerowy do rozliczenia PIT - powiedział pełnomocnik prezydenta Opola ds. organizacji pozarządowych Przemysław Parkitny. »

Podatek od transakcji finansowych, czyli utrata wielu miejsc pracy

Aktualizacja: 11.01.2012

Prezydencja duńska bez entuzjazmu podchodzi do propozycji podatku od transakcji finansowych. Ostrzega, że może to spowodować utratę wielu miejsc pracy. Kopenhaga uważa, że podatek, aby miał sens, powinien obowiązywać globalnie albo przynajmniej w całej UE. »

Rachunki zbiorcze również w Polsce

Aktualizacja: 10.01.2012

W dniu 1 stycznia 2012 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw, która wprowadziła możliwość prowadzenia rachunków zbiorczych dla papierów wartościowych w Polsce. »

Wybór formy opodatkowania w 2012 r.

Aktualizacja: 07.02.2012

20 stycznia 2012 r. upływa termin wyboru przez podatników opodatkowania podatkiem liniowym, ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych lub kartą podatkową. »

Na składce zdrowotnej rolników budżet zyska 90-130 mln zł

Aktualizacja: 10.01.2012

Na składce zdrowotnej rolników budżet zyska 90-130 mln zł, bowiem o tyle zmniejszą się dotacje na ten cel - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki. »

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Kaczorowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »